راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

بانک مرکزی اروپا برای مقابله با لیبرا ارز دیجیتالی ارائه می‌دهد

در روزهای اخیر، فرانسه و آلمان بیانیه مشترکی در خصوص کریپتوکارنسی لیبرا فیس‌بوک ارائه دادند. آنها اعلام کردند که این رمزارز اساسا به بخش مالی ضرر می‌رساند و همچنین هشدار دادند که می‌تواند مجوز کوین در اروپا را مسدود کند.

اخیرا بانک مرکزی اروپا (ECB) گفته که روی پروژه ارز دیجیتال عمومی کار می‌کند که دیگر نیاز به پروژه‌هایی مانند لیبرا غیرضروری باشد.

برونو لو میر، وزیر دارایی فرانسه و اولاف شولز، وزیر دارایی آلمان گفتند که کریپتوکارنسی‌هایی مانند لیبرا، برای مصرف‌کنندگان خطرناک هستند و می‌توانند به ثبات مالی و همچنین حاکمیت پولی کشورهای اروپایی صدمه بزند.

همچنین آنها گفتند که از نظر فرانسه و آلمان، به دلیل اینکه پروژه لیبرا توسط فیس‌بوک راه‌اندازی شده، شاید نتواند آنطور که باید به ریسک‌های ایجادشده رسیدگی کند.

اتحادیه اروپا، رویکرد رگولاتوری سختی برای لیبرا در پیش گرفته است. علاوه بر آن، مجموعه قوانینی را برای تمامی کریپتوکارنسی‌ها طراحی می‌کند.

بنیوت کوئر، عضو هیات مدیره بانک مرکزی اروپا گفت زمانی که فیس‌بوک اعلام کرد لیبرا را راه‌اندازی می‌کند، زنگ خطری بود برای اروپا تا رمزارز خودش را ایجاد کند. او همچنین گفت که این اعلان، به تلاش مجدد بانک مرکزی اروپا جهت ایجاد پروژه «تیپس» منجر شد که پرداخت‌های آنی را برای منطقه یورو فراهم کند. از نظر کوئر، باید بیشتر تمرکزها روی ارز دیجیتال بانک مرکزی قرار بگیرد.

پروژه کریپتو ارائه‌شده که تاکنون آنقدرها شناخته‌شده نیست، به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهد تا از ارز الکترونیکی استفاده کنند که مستقیما به بانک مرکزی واریز می‌شود. پس با این پروژه، دیگر نیازی به حساب‌های بانکی، دفتر پایاپای و واسطه‌گرها نیست.

لو میر ادامه داد: «تمامی تلاش‌ها در راستای کاهش هزینه‌ها در پرداخت‌های بین‌المللی بوده است. ما بانک‌های مرکزی اروپا را تشویق کردیم که در حوزه راه‌حل‌های ممکن برای ارز دیجیتال عمومی، کار را سریع‌تر پیش ببرند.»

منبع: PYMNTS

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.