راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

راه‌اندازی موبایل بانکینگ به منظور استفاده از سامانه USSD پست بانک ایران

سامانه بانکداری همراه یا موبایل بانکینگ به منظور استفاده از سامانه USSD پست بانک ایران از تلفن همراه امکان‌پذیر شده است.

به گزارش ایسنا، مشترکان با ثبت‌نام در سامانه USSD پست بانک ایران می‌توانند با شماره‌گیری *۷۴۷# از سامانه موبایل بانکینگ برمبنای پروتکل GPRS و سامانه موبایل بانکینگ برمبنای پروتکل SMS استفاده کنند.

خدمات سامانه موبایل بانکینگ برمبنای پروتکل GPRS شامل دریافت مانده حساب کلیه کارت‌های عضو شتاب، پرداخت قبوض مصرفی شرکت‌های خدماتی (آب، برق، گاز، تلفن و تلفن همراه)،‌ خرید شارژ تلفن‌های اعتباری (ایرانسل و همراه اول) و انتقال وجه است.

همچنین جهت استفاده از این سرویس می‌توان بدون حضور در شعبه نسبت به دریافت GPRS (اینترنت موبایل) اقدام کرد که مشترکین همراه اول می‌توانند با مراجعه به صفحه اینترنتی https://mci.ir/web/guest/220 اینترنت موبایل خود را فعال کنند و مشترکین ایرانسل نیز با شماره گیری ۶#*۳*۱۳۰* از گوشی خود از این سرویس بهره‌مند شوند.

پس از طی این مراحل مشترکین باید فرم مشخصات کاربری را کامل کنند و در پایان پس از تکمیل فرم مذکور و ذخیره آن نحوه استفاده از سامانه موبایل بانک در اختیار مشترکان قرار می‌گیرد.

در سایت مربوط به ثبت‌نام این سامانه با آدرس اینترنتی https://mobile.pbi24.com/Login.aspx آمده است،‌ مشترکین می‌توانند از طریق تمامی درگاه‌های اینترنتی از سرویس موبایل بانکینگ پست بانک ایران استفاده کنند.

سامانه موبایل بانکینگ بر مبنای پروتکل SMS

سرویس‌های خدمات بانکی سامانه موبایل بانکینگ بر مبنای پروتکل SMS شامل درخواست موجودی، سه گردش آخر، پرداخت قبوض،‌ انتقال وجه است که مشترکان باید برای استفاده از دو سرویس (پرداخت قبوض و انتقال وجه) رمز موبایل بانکینگ را از طریق شعب درخواست کنند.

این سرویس با توجه به تکنولوژی پیشرفته بکار گرفته شده، جهت کلیه گوشی‌ها کاربرد دارد و راهنمای کاربری داخل نرم افزار وجود دارد. مشترکان برای تکمیل فرم مشخصات کاربری خود می‌توانند به سایت پست بانک ایران و و انتخاب گزینه سامانه بانکداری همراه یا موبایل بانکینگ مراجعه کنند.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه کدهای USSD می‌توانید مطلب «USSD چیست؟ به همراه لیست تمام کدهای ussd و توضیحاتی درباره آنها» را در سایت راه پرداخت مشاهده کنید تا علاوه بر اطلاعات بیشتر لیست تمام کدهای USSD دیگر بانک‌ها و شرکت‌ها را مشاهده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.