راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

بی اعتمادی، آنچه عاید اعتماد ایرانیان شد؛ تکلیف مردم چیست؟

سپرده‌گذاران موسسه اعتماد ایرانیان پس از ادغام این موسسه در موسسه قوامین همچنان در وضعیت بلاتکلیفی به سر می‌برند و به گفته برخی از آنها مدتیست که امکان دسترسی به سپرده‌های خود را ندارند.

موسسه اعتماد ایرانیان دهم تیر ماه امسال با اعلام رسمی بانک مرکزی مبنی بر منحل شدن موسسه اعتماد ایرانیان تعهدات این موسسه به موسسه قوامین داده شد.

معاون نظارتی بانک مرکزی دهم تیرماه با اعلام منحل شدن موسسه در شرف تاسیس اعتماد ایرانیان و سپرده شدن مشتریان آن به موسسه مالی و اعتباری قوامین عنوان کرده بود: دارندگان سپرده در این تعاونی اعتباری نگران نباشند، زیرا بانک قوامین از امروز نسبت به بازپرداخت سپرده‌ها اقدام خواهد کرد.

 

هنوز کسی پولی دریافت نکرده است

با وجود این، سپرده‌گذاران تاکنون نتوانسته‌اند پولی دریافت کنند و تنها برگه‌ای با مهر قوامین به آنها داده شده است. به گزارش ایسنا جمعی از این سپرده‌گذاران دیروز، ۲۱ مرداد، یک بار دیگر در ابراز اعتراض خود نسبت به وضعیت بلاتکلیفی سپرده‌های خود، به بانک مرکزی مراجعه کردند.

هفته گذشته نیز گروهی از آنها به بانک مرکزی مراجعه کرده بودند که به آنها اعلام شده بود اطلاعات خود را بدهند تا در این زمینه هفته آینده اقدام شود.

با وجود این، به گفته برخی از این سپرده‌گذارانی که مقابل بانک مرکزی منتظر دریافت پاسخی هستند هنوز آنها امکان دسترسی به سپرده‌های خود را ندارند.

 

دلیل بانک قوامین چیست؟

در مقابل پاسخ موسسه قوامین این است که هنوز اطلاعاتی به آنها داده نشده است.

موفق، مدیر روابط عمومی موسسه قوامین به ایسنا گفته است: ما درخواست کردیم که اطلاعات لازمه را بدهند اما هنوز موسسه اعتماد ایرانیان این اطلاعات را نداده است. ما تا زمانی که اطلاعات سیستمی را نداشته باشیم نمی‌توانیم اقدامی کنیم.

پیش از این نیز وی گفته بود: حدود ۵۰۰ شعبه باید بررسی و حساب‌ها به موسسه قوامین منتقل شوند و این کار زمان می‌برد.

 

سپرده گذاران بی اعتماد

تمام این‌ها در حالی است که بسیاری از مردم با هزار و یک امید به موسسه مالی و اعتباری “اعتماد ایرانیان” اعتماد کرده‌اند و پول و سرمایه خود را به دست این موسسه سپرده‌اند. بسیاری از مشتریان در حال حاضر شدیدا به پول و سپرده خود نیاز دارند. خیلی از این مشتریان کاسبان با آبرویی هستند که با تکیه به سپرده و سرمایه خود در موسسه اعتماد ایرانیان چک کشیده‌اند یا در بازار به مردم قول و وعده داده‌اند ولی بی خبر از اینکه این موسسه منحل می‌شود و سپرده‌شان می‌شود دستگیره بکش-بکش بانک مرکزی و این موسسه. مردم چیز زیادی نمی‌خواهند. فقط پول “خودشان” را می‌خواهند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.