راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

جزییاتی از بررسی تخلفات ارزی بانک‌ها / احراز تخلف چند بانک

معاون نظارتی بانک مرکزی با بیان جزییاتی از بررسی بانک مرکزی از مصارف ارزی بانک‌ها گفت: مواردی داریم که بانک‌ها تخلف کرده‌اند و اسامی آنها منتشر و با آنها به این صورت برخورد می‌شود که یا باید جریمه این کار خود را پرداخت کنند یا این‌که ارز را پس دهند.

ابراهیم درویشی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد بررسی بانک مرکزی از مصارف ارزی بانک‌ها عنوان کرد: نتایج این بررسی‌ها تا پایان هفته منتشر خواهد شد و کل آن انحراف‌ها از بانک‌‌ها خارج می‌شود. اگر موردی را به ما معرفی کنند یا دستورالعملی را به ما ابلاغ کنند ما آن را پیگیری خواهیم کرد.

وی ادامه داد: نزدیک دو ماه است که ۸۰ نفر را فرستادیم تا ارزی را که بانک‌ها سال گذشته دادند کنترل ‌کنند و فکر می‌کنم تا آخر این هفته گزارشی منتشر شود و هر بانکی که تخلف داشته باشد را خواهیم خواست تا در این مورد توضیحاتی بدهد.

معاون نظارتی بانک مرکزی متذکر شد: بانک متخلف یا باید جریمه این کار خود را بدهد یا این‌که ارز را پس دهد.

درویشی در ادامه با بیان این‌که گزارش‌ها در حال نهایی‌شدن است، در پاسخ به این سوال که آیا تخلف بانکی احراز شده است؟ توضیح داد: مواردی داریم که برای بانک‌ها تخلف بوده است. دیکته ننوشته غلط ندارد. این یعنی تخلف هست و این موضوع تا پایان هفته اعلام می‌شود و اسامی بانک‌های متخلف را اعلام می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه نام هر بانکی که تخلف کرده باشد را اعلام می‌کنیم، افزود: اگر به نتیجه برسیم که بانکی تخلف کرده باشد با آن برخورد می‌کنیم که یا باید ارز را پس دهد و یا این‌که جریمه‌ آن را پرداخت کند.

منبع: ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.