راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

چگونه عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک را از طریق «سامانه تهران من» محاسبه کنیم؟

شهروندان تهرانی با ثبت نام در «سامانه تهران من» می‌توانند حساب شهروندی خود را شارژ کرده و سامانه بر مبنای نوع معاینه فنی و ساعات تردد به صورت خودکار هزینه عوارض را محاسبه و از حساب شهروند کسر خواهد کرد.

به گزارش مرکز تهران هوشمند، برای این کار شهروندان باید ابتدا در «سایت تهران من» نوع معاینه فنی خودرو را (عادی، برتر، هیبریدی و برقی) مشخص کرده و سپس محل سکونت خود را انتخاب کنند.

محل سکونت در سه گزینه محدوده طرح ترافیک، محدوده کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) و خارج از این دو محدوده تعیین‌شده است؛ در مرحله بعد و با مشخص کردن محدوده تردد (طرح ترافیک یا کنترل آلودگی هوا) و سپس تعیین ساعات تردد، می‌توان میزان دقیق عوارض پرداختی را محاسبه کرد.

برای تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا هر پلاک تهرانی ۲۰ روز و هر پلاک شهرستانی ۱۵ روز سهمیه رایگان دارد؛ و همچنین اگر فردی قصد تردد در هر دو محدوده طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا (زوج یا فرد سابق) را داشته باشد تنها نرخ محدوده طرح ترافیک برای او محاسبه خواهد شد.

گفتنی است ساعات تردد در محدوده‌های تعیین‌شده در دو بخش ساعات اوج (۱۰ تا ۶:۳۰ و ۱۹ تا ۱۶) و غیر اوج (۱۶ تا ۱۰) تعریف شده‌است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت