راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

همتی: تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آخرین نشانه شکست سیاست آمریکاست

رییس کل بانک مرکزی در پی انتشار بیانیه‌ رئیس جمهوری آمریکا که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در فهرست گرووهای تروریستی قرار داده است در پست اینستاگرامی خود نوشت: «اقدام اخیر دولت آمریکا در رابطه با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آخرین نشانه شکست سیاست آن کشور در فشار علیه ملت ایران و تحریم‌های مالی و پولی طی یک سال گذشته، خصوصأشکست سنگین دهه اول فروردین ۹۸ است.»

متن پست اینستاگرامی همتی به شرح زیر است:

اقدام اخیر دولت آمریکا در رابطه با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آخرین نشانه شکست سیاست آن کشور در فشار علیه ملت ایران و تحریم‌های مالی و پولی طی یک سال گذشته، خصوصأشکست سنگین دهه اول فروردین ۹۸ است، اگرامیدجدی به موفقیت سیاست‌های گذشته داشت طبیعتاً به این کار خطرناک متوسل نمی‌شد.

بانک مرکزی به همراه دولت برنامه‌های خود از جمله دسترسی‌های ارزی پایدار، ایمن و تحریم ناپذیر را با قدرت پیش می‌برد و این اقدام نیز تأثیر پایداری در بازارها ندارد. لیکن، همان گونه که قبلاً تأکید کردم از چند روز پیش مراکزی به پیشواز رفته و با القای جو روانی برای افزایش نرخ ارز، به تدریج عمدتاً در کانال‌های اعلام نرخ، قیمت‌های بالاتر برای ارز اعلام شد.

بانک مرکزی در بازار ارز حضور جدی دارد و همچون گذشته توصیه‌اش توجه مردم عزیز به ریسک این بازار است. تمامی تلاش بانک مرکزی استمرار پایدار ثبات اقتصادی کشور در این دوره گذار تحریم‌ها و ایجاد بستر مناسب برای رونق تولید و شکوفایی اقتصاد است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.