راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

یازدهمین دوره مسابقات نبرد هوش مصنوعی شریف، برگزار شد

یازدهمین دوره مسابقه نبرد هوش مصنوعی شریف «Sharif AI Challenge۲۰۱۹»، پس از برگزاری ۱۰ دوره متوالی توسط انجمن علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر، ۲۲اسفندماه با حضور دانشجویان، دانش آموزان و برنامه نویسان حرفه‌ای سراسر کشور در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

به گزارش سازندگی، هدف این رویداد طراحی و پیاده‌سازی یک هوش مصنوعی قدرتمند توسط شرکت‌کنندگان است؛ یک هوش مصنوعی که بتواند طی یک نبرد استراتژیک به هوش‌های مصنوعی دیگر غلبه کند. این رویداد به عنوان بزرگ‌ترین رویداد بین دانشگاهی ملی شناخته می‌شود و دانشجویان بیش از ۸۰ دانشگاه کشور در آن شرکت کرده‌اند.

برای برگزاری این رویداد بیش از ۵۰ دانشجو در شش تیم فنی از ابتدای آذر امسال شروع به فعالیت کردند. یکی از بزرگ‌ترین تغییرات AI Challenge ۲۰۱۹ نسبت به سال‌های گذشته تشکیل تیم محتوا برای آموزش محتوای علمی و فنی به شرکت‌کنندگان مسابقه و افزایش سطح رقابت‌ها بوده است.

همچنین در این مسابقه رقابت تیم‌های شرکت‌کننده با هم در یک بازیِ طراحی شده توسط تیم فنی، با استفاده از برنامه‌نویسی توسط یکی از سه زبان مسابقه یعنی جاوا، پایتون و سی‌پلاس‌پلاس صورت گرفت.

حضور در این رقابت باعث می‌شود شرکت‌کنندگان علاوه بر سنجش و به چالش کشیدن مهارت‌های برنامه‌نویسی و طراحی استراتژی خود، زمینه‌های آشنایی با الگوریتم‌های هوش مصنوعی با محتواهای آموزشی فراهم آورند.

یازدهمین دوره از مسابقات «نبرد هوش مصنوعی شریف» در مرحلهٔ اول خود با ۲۶۷۵ شرکت‌کننده در قالب ۹۶۴ تیم به‌صورت غیر حضوری برگزار شد و ۱۴۱ شرکت‌کننده به مرحله نهایی راه یافتند که در قالب ۴۸ تیم از سراسر کشور  با یکدیگر  رقابت کردند. این مسابقه روز پنج‌شنبه ۲۳ اسفندماه سال جاری با معرفی تیم‌های برگزیده به کار خود پایان داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.