راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

المپیک لندن یا محلی برای نمایش آخرین فناوری‌های کاربردی جهان

گردهمایی‌های بزرگ ورزشی در جهان همیشه نمایشگاهی برای امتحان جدیدترین فناوری‌های بوده است. تا چند روز دیگر المپیک لندن شروع می‌شود و شاهد نمایش آخرین فناوری‌ها و کاربرد آنها خواهیم بود.

عرضه نخستین برنامه همراه برای تعقیب بازی‌های المپیک

اولین برنامه همراه برای تعقیب لحظه به لحظه بازی‌هاي ورزشی المپیک تابستانی 2012 برای کاربران سیستم‌عامل ویندوز فون عرضه شد. این برنامه که مورد تایید کمیته برگزاری بازی‌هاي المپیک قرار دارد، ابزاری مطمئن برای کسب آخرین اخبار و اطلاعات در مورد رشته‌هاي ورزشی مختلف در المپیک تابستانی سال 2012 است.

قرار است نسخه‌هایی از این برنامه برای کاربران گوشی‌هاي آندروید و همین‌طور آی‌فون عرضه شود. کمیته برگزاری بازی‌هاي المپیک هدف اصلی از عرضه این برنامه را برطرف کردن نیاز مردم به کسب اطلاعات و اخبار دانسته و انگیزه‌هاي تجاری را در این زمینه چندان دخیل ندانسته است. نسخه‌ای از این برنامه ظرف چند روز آینده برای بارگذاری در فروشگاه آنلاین مایکروسافت قرار مي‌گیرد. در همین حال طراحی یک نسخه دیگر از برنامه یاد شده که با گوشی‌هاي بلک‌بری سازگار باشد هم در دستور کار قرار گرفته است. این نسخه هم هفته آینده عرضه مي‌شود.

تنها چند روز به شروع بازی‌های المپیک 2012 باقی مانده است و لندن همچنان برای برگزاری بهتر این بازی‌ها تلاش می‌کند. اینجا یک جایگاه مخصوص در دهکده ورزشکاران المپیک در پارک المپیک در شرق شهر لندن است. ورزشکارانی که در این دوره بازی‌های المپیک شرکت کرده‌اند می‌توانند از اینجا به عنوان یک فضای استراحتی استفاده کنند و به کامپیوتر و اینترنت دسترسی داشته باشند.

امسال سامسونگ حضور جدی در المپیک لندن دارد.

ویزا با همکاری سامسونگ به طور رسمی از اپلیکیشن پرداخت موبایلی مخصوص بازی‌های المپیک و پاراالمپیک لندن پرده‌برداری کرد. (اینجا)

تمام ورزشکارانی که اسپانسرشان سامسونگ و ویزا باشد، یک دستگاه از موبایل‌های Galaxy S III، را به صورت رایگان دریافت خواهند کرد تا در طول دوره انجام مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن پرداخت‌های خود، از جمله هزینه بلیط مسابقات را با استفاده از این موبایل و تکنولوژی پرداخت موبایلی‌اش بپردازند. سامسونگ اعلام کرده است که ۱۴۰٫۰۰۰ دستگاه پایانه فروش بدون تماس در سرتاسر شهر لندن نصب خواهد شد که افراد و ورزشکاران می‌توانند با استفاده از آن‌ها پرداخت‌های خود را با موبایل انجام دهند. (اینجا)

سامسونگ نسخه فارسی پوشش رویداد المپیک را هم راه انداخته است. (اینجا)

کارت‌های غیرتماسی غوغا می‌کنند

گفته می شود المپیک ۲۰۱۲ لندن، به بزرگترین رویداد اینترنتی تاریخ تبدیل خواهد شد، رویدادی که در کنار این ویژگی از خصوصیات فناورانه قابل توجه دیگری نیز برخوردار است. مقامات کمیته المپیک لندن ۲۰۱۲ میلیاردها پوند سرمایه صرف کرده‌اند تا با به کار گرفتن فناوری‌های مختلف پوشش دادن رقابت‌ها را ساده‌تر کرده و امنیت رقابت‌ها، حضور هواداران در حوزه‌های المپیک و سرویس‌دهی به آنها را بهبود ببخشند.

یکی از مهم‌ترین اتفاق‌ها در این دوره از المپیک مربوط به پرداخت الکترونیک است. هوادارن در این دور از رقابت‌ها به پرداخت پول نقدی نیازی ندارند، بلکه می‌توانند بدون همراه آوردن پول نقد و با استفاده از کارت‌ها و کارتخوان‌های غیر‌لمسی هزینه‌های مورد نیاز خود را پرداخت کنند. در حال حاضر بیش از پنج هزار فروشگاه برای پوشش دادن و استفاده از این فناوری اعلام آمادگی کرده‌اند. (اینجا)

سایت رسمی المپیک لندن را هم می‌توانید از اینجا ببینید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.