انتخاب سردبیر خبر

مدیرعامل جدید ایرانسل کیست؟

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

پس از ۱۳ سال بیژن عباسی آرند به عنوان مدیرعامل جدید شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل معرفی شد.

به گزارش ایستنا، ششم بهمن‌ماه آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، از برنامه تغییر مدیرعامل ایرانسل پس از ۱۳ سال خبر داد و اعلام کرده بود؛ «بیژن عباسی آرند طی روزهای آینده به عنوان مدیرعامل جدید ایرانسل منصوب می‌شوند.»

عباسی چهارمین نفر از مدیران عامل اپراتورهای تلفن همراه ایران خواهد بود که از صاایران وارد این صنعت تلفن همراه ایران در لایه مدیرعاملی می‌شود. چراکه پیش از این، علیرضا قلمبر دزفولی از مدیریت عاملی صنایع مخابرات (صما) شرکت صاایران به مدیرعاملی ایرانسل، وحید صدوقی از مدیریت عاملی صنایع قطعات الکترونیک ایران (صقا) به مدیرعاملی شرکت ارتباطات سیار ایران (صاایران) و محمد مهدی عطوفی با سابقه مدیریت عاملی انستیتوایزایران صاایران به مدیرعاملی رایتل رسیده بودند.

 

بیژن عباسی آرند کیست؟

بیژن عباسی آرند متولد مرداد ۱۳۵۳ در منطقه چرام یاسوج و متاهل است. او در سال ۱۳۷۴ مدرک مهندسی الکترونیک خود را از دانشگاه سراسری شیراز دریافت کرد و پس از آن در دوره فوق لیسانس مخابرات دانشگاه تربیت مدرس تهران مشغول به تحصیل شد. عباسی دکترای مخابرات خود را در سال ۱۳۸۲ از همین دانشگاه دریافت کرد و پس از آن و در سال ۱۳۸۷ موفق به اخذ مدرک فوق دکترای مخابرات از همین دانشگاه شد.

۱۸ سال سابقه مدیریت پروژه، قائم‌مقامی مدیرعامل، عضویت در هیات مدیره و مدیریت عاملی شرکت‌های مختلف فعال در حوزه صنعت الکترونیک، مخابرات و هوافضا بخش اعظم تجربیات کاری و اجرایی دکتر عباسی را تشکیل می‌دهد.

هفت سال عضویت در هیات علمی، ۱۶ سال استادیاری و تدریس در دانشگاه تربیت مدرس به ویژه در حوزه‌های آنتن‌های مخابراتی، تجهیزات ارتباطی ماکرویو، لینک‌های رادیویی و مخابرات سلولی به همراه مسئولیت استاد راهنمایی ده‌ها پایان‌نامه حوزه مخابرات همین دانشگاه، چاپ بیش از ۳۰ مقاله در نشریات مرجع علمی، ارائه مقاله در بیش از ۶۰ کنفرانس علمی، کسب رتبه اول المپیاد ریاضی استان، کسب رتبه دوم جشنواره جوان خوارزمی در سال ۱۳۸۲ (رتبه اول بخش مهندسی)، عضویت در انجمن مهندسین برق و الکترونیک، عضویت در کمیته C41 و عضویت در مرکز تحقیقات مخابرات ایران بخش دیگری از رزومه مدیرعامل بعدی ایرانسل را تشکیل می‌دهد.

 

نگاهی به فعالیت ایرانسل در دوران مدیرعاملی علیرضا قلمبر دزفولی

علیرضا قلمبر دزفولی در طی ۱۳ سال گذشته و از ابتدای راه‌اندازی پروژه ایرانسل، به‌ عنوان مدیرعامل این شرکت مشغول به کار بوده است. در دوران مدیریت او بر ایرانسل، سیم‌کارت‌های ایرانسل به‌عنوان دومین اپراتور تلفن همراه ایران وارد بازار ارتباطات کشور شد و قیمت دسترسی به سیم‌کارت از ۲.۵ میلیون تومان به چند هزار تومان رسید. ایرانسل خدمات اینترنت همراه بر پایه نسل ۲.۵G تلفن همراه را در زمستان سال ۸۵ به ایرانیان ارائه کرد.

او پس از مدتی ور در بهار سال ۸۶، این خدمات را به نسل (۲.۷۵EDGE) ارتقا داد، در سال ۸۷، ایرانسل خدمات اینترنت پرسرعت بی‌سیم ثابت مبتنی بر فناوری WiMAX را در ایران عرضه کرد و پس از آن در سال ۹۳ فناوری ۴G/LTE را به ایرانیان عرضه کرد.

علیرضا قلمبر دزفولی

علیرضا قلمبر دزفولی

ایرانسل در سال ۹۴  فناوری اینترنت پرسرعت ثابت بیسیم بر پایه فناوری TD-LTE را در ایران عرضه کرد. ۴۹ درصد سهام شرکت خدمات ارتباطی ام‌تی‌ان ایرانسل متعلق به شرکت MTN آفریقای جنوبی و ۵۱ درصد آن به شرکت گسترش الکترونیک ایران است که سهام آن متعلق به بنیاد مستضعفان و شرکت صنایع الکترونیک ایران (صاایران) می‌باشد.

شرکت ایرانسل در سال مالی ۱۳۹۲ با درآمدی بالغ بر ۴٬۹ هزار میلیارد تومان، در رتبه ۳۲ از فهرست بزرگ‌ترین شرکت‌های ایران قرار گرفت. مهرماه سال گذشته، ایرانسل در مراسمی که در حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات، مدیرعامل شرکت اریکسون و اصحاب رسانه برگزار شد، آزمایش شبکه کامل نسل ۵ در ایران را با موفقیت انجام داد.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

۲ دیدگاه

  • بنده با اقای دکترعباسی مستقیم در ارتباط بودم ایشان بسیار ادم با تقوا.و فعال در حوضه کاری. وجدی در پیگیر مسائل کاری واداری. ودر حوضه نیروی انسانی دقت فراوان دارند بنده در صاایران با افراد و مدیران زیادی اشنا شدم اما کمتر فردی را دیدم که همچین انرژی وپتانسیل بالایی داشته باشد در ضمن ایشان ورزشکار خوبی هم هستند و به ورزش وسلامت افراد زیر دست اهمیت زیادی میدهند. انشالله هر جا و در هر مقامی باشند خدا یار و نگهدارشان باشد

  • خواستم بگم من کارمند سابق شرکت ایرانسل بودم و ازاینکه جناب مهندس دزفولی مدیر عامل شرکت اون زمان بودن افتخار میکنم واقعا انسان شریف و بزرگی هستن و برای مشکلات کارمنداشون وقت میذاشتن و از هر کمکی دریغ نمیکردن نمیدونم الان کجا و در چه کاری فعالیت دارن اما هر جاهستن فقط از خدا براشون سلامتی و طول عمر با عزت و سربلندی آرزو میکنم .

/* ]]> */