راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

شرکت خدمات انفورماتیک، از دو محصول فناورانه «شاهین» و «برنا» رونمایی کرد

0

دو محصول فناورانه شرکت خدمات انفورماتیک شاهین (هاب بانکداری باز) و برنا (پلتفرم بلاکچینی) در هشتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت برای متخصصین و بازدیدکنندگان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات انفورماتیک،  این شرکت به عنوان سازمان پیشرو در حوزه توسعه زیرساخت‌های بانکی و بنا بر سیاست‌های راهبردی خود در حوزه فناوری‌های نوین، اقدام به ایجاد پلتفرم بلاکچینی برنا کرده است. این بستر شامل زیرساختی است که با استفاده از چارچوب‌های توسعه راهکارهای مبتنی بر بلاکچین معتبر جهانی ایجادشده است. برنا یک پلتفرم باز، مشترک و قابل توسعه برای بهره‌برداری بانک‌ها و دیگر نهادهای مالی کشور خواهد بود تا بتوانند بدون نیاز به سرمایه‌گذاری‌های مستقل و سنگین محصولات مختص به خود را توسعه دهند.

نوش‌آفرین مومن، واقفی معاون امنیت شرکت خدمات انفورماتیک، گفت: «شناخت مشتری، مدیریت و انتشار توکن، حسابرسی، ارائه کیف پول رمز ارزی به عنوان خدمات پایه در این سیستم ارائه و سایر محصولات بلاکچینی در برنا با استفاده از این زیرساخت موجود و خدمات پایه توسعه داده می‌شود.»

او بیان کرد:«شرکت خدمات انفورماتیک با توسعه این محصول، امکان طراحی مدل‌های جدیدی از کسب‌وکار بلاک چینی را در آینده نزدیک مهیا خواهد کرد. برنا برای بازیگران متعددی مانند نهادهای ارشد تصمیم گیر، سازمان‌های دولتی، بانک‌ها، استارت‌آپ‌ها و مردم دارای مزایای قابل توجهی است.»

مشارکت‌کنندگان با نصب یک اپلیکیشن موبایلی، خدمات این محصول را مورد آزمایش قراردادند. این زیرساخت به عنوان اولین پلتفرم بلاکچینی کشور می‌تواند گام اولیه‌ای برای ورود به دنیای بزرگان این صنعت در سطح جهانی باشد. برنا به شکل یک اکوسیستم باز در اختیار بانک‌ها، شرکت‌های فناور و فعالان صنعت بانکی قرار خواهد گرفت و این اعضا نه تنها قادر خواهند بود در تست و توسعه این پلتفرم مشارکت کنند بلکه می‌توانند هرگونه خدمت بانکی و مالی مورد نظر خود را مبتنی بر آن و با استفاده از خدمات پایه پیاده‌سازی کرده و به مشتریان خود ارائه کنند.

همچنین فرهاد فائز، معاون بازاریابی و فروش شرکت خدمات انفورماتیک، در مراسم رونمایی از محصول شاهین گفت: «تا پایان امسال حداقل یک بانک و یک فین‌تک را به این پلتفرم وصل خواهیم کرد و سعی‌مان بر این است که این تعداد را بیشتر کنیم که البته بستگی به این دارد که بانک‌ها چقدر آمادگی اتصال و استفاده از این پلتفرم را داشته باشند.»

بعد از تغییر و تحول در کسب‌وکار بانکی، بانک‌ها علاقه‌مند شدند تا سرویس‌هایشان را در اختیار فین‌تک‌ها قرار دهند؛ ابزاری که می‌تواند این خدمات را ارائه دهد بانکداری باز نام دارد و پلتفرمی است که در دنیا نیز شناخته‌شده است؛ محیطی را فراهم می‌کند تا بانک‌ها سرویس‌هایشان را از طریق آن در اختیار فین‌تک‌ها بگذارند تا از آنها استفاده کنند.

فائز در ادامه تصریح کرد: «شرکت خدمات انفورماتیک نیز با شناخت و آگاهی از این نیاز شبکه بانکی، شروع به توسعه این محصول کرد و حدود یک سال و نیم طول کشید تا این محصول توسعه پیدا کند و در حال حاضر یک بانک به آن متصل شده و شاهد بهره‌برداری اولین فین‌تک طی روزهای آتی خواهیم بود. این آمادگی را داریم تا همه شبکه‌های بانکی چه آنهایی که مشتری ما هستند و چه آنهایی که نیستند را، به این پلتفرم اضافه کنیم. در همین راستا در حال مذاکره با ۵ بانک دیگر هستیم که بتوانیم به‌زودی توافقات لازم را برای اتصال آن‌ها به این «هاب» جلب کنیم.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.