اینشورتک (InsurTech) بیمه

هوش مصنوعی و اینترنت اشیا چگونه منجر به توسعه صنعت بیمه می‌شوند؟

اینترنت اشیا و بلاکچین

مقاله «توسعه صنعت بیمه به کمک هوش مصنوعی و اینترنت اشیا» در بیست‌وپنجمین همایش ملی بیمه و توسعه ارائه شد. آزاده بخشایش نویسنده این مقاله بود.

دنیای تکنولوژی به سرعت درحال پیشرفت و نوآوری است، ورود آن در حوزه فعالیت‌های بشر موجب رخدادن انقلاباتی بزرگ و شگرف می‌شود. راهکارهای متفاوت که از دل تکنولوژی بیرون می‌آید موجب راحتی و آسایش بیشتر انسان امروزی گردیده و در وقت و هزینه‌های موجود صرفه‌جویی می‌شود. اکنون در شاخه بیمه نیز ورود هیولای تکنولوژی باعنوان (اینشورتک) INSURE TECH یا INSUR TECH به سرعت درحال شکل گرفتن، رشد و توسعه است. این نوآوری با سرعت هرچه تمام‌تر درحال وقوع است و انتظار می‌رود شاهد پیشرفت چشمگیرتر آن باشیم. علاوه بر اینها، اینشورتک کمک می‌کند مشتریان خارج از محدودیت‌های زمان و مکان، با کمک ابزارهایی مثل تلفن همراه هوشمند از خدمات بیمه‌ای استفاده کنند. به‌وسیله اینترنت اشیاء می‌توان اطلاعات با ارزشی از دستگاه‌هایی که به دارایی‌های بیمه شده متصل است، دریافت کرد. به کمک اینترنت اشیاء، دوران کاغذبازی‌ها به پایان می‌رسد و پرداخت خسارت بیمه با بازدهی بالایی انجام می‌گیرد.

برای دریافت فایل PDF مقاله «توسعه صنعت بیمه به کمک هوش مصنوعی و اینترنت اشیا» کلیک کنید.

درباره نویسنده

میلاد حسین‌خانی

میلاد حسین خانی دانش آموخته مدیریت بازرگانی از دانشگاه علامه طباطبایی است. او به عنوان خبرنگار با راه پرداخت همکاری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید