راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد / صادرکنندگان در برگرداندن ارز حاصل از صادرات خود تسریع کنند

بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای از صادرکنندگان خواست که با توجه به پایان مهلت مقرر، مطابق مصوبات هیات وزیران و ابلاغیه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، در برگشت ارز حاصل از صادرات خود تسریع کنند.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، با استناد به مفاد مصوبات هیأت وزیران و نیز ابلاغیه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، صادرکنندگان مکلّف به بازگشت ارز حاصل از صادرات خود حداکثر ظرف مدت زمانی سه ماه بعد از صادرات، مطابق با ترتیبات مقرر در «دستورالعمل و ضوابط اجرایی رفع تعهد ارزی صادرکنندگان» به چرخه اقتصادی کشور بوده‌اند.

بر این اساس و ضمن قدردانی از تلاش‌های صادرکنندگان در رشد و تعالی کشور، به اطلاع می‌رساند با توجه به پایان مهلت تعیین‌شده، درصورتی‌که صادرکنندگان تاکنون نسبت به برگشت ارز حاصل از صادرات خود به چرخه اقتصادی کشور مطابق ترتیبات اعلامی و رفع تعهد ارزی اقدام نکرده‌اند، می‌بایست نسبت به انجام این مهم تسریع کنند.

خاطرنشان می‌شود به‌موجب تکلیف مقرر در تبصره (۲) ذیل بند (۱) مصوبات چهاردهمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، بانک مرکزی مکلّف است در صورت عدم برگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد، اقدامات قانونی لازم را انجام دهد.

ازاین‌رو مقتضی است صادرکنندگان محترم نسبت به ایفای تعهدات ارزی خود مطابق با مصوبات و دستورالعمل‌های که پیش‌تر به آنها اشاره شد، اقدام لازم را به عمل آورند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.