راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

تهیه‌کننده رادیو آکواریوم: پویش‌های تبلیغاتی با محتوای اصیل، تا سال‌ها در ذهن مخاطبان می‌ماند

0

امیر میرزامحمد از توسعه پلتفرم رادیو آکواریوم، با هدف آماده کردن بستری برای بازاریابی محتوایی خبر داد.

میرزامحمد، تهیه‌کننده رادیو آکواریوم، دانش‌آموخته‌ کارشناسی مدیریت فرهنگی و هنری در دانشگاه سوره است. او درباره اهمیت محتوا می‌گوید: «شکل و فرم هر روز نو و تازه می‌شوند، از مد و تکنولوژی پیروی می‌کنند و رقابت در آن هر روز سخت‌تر و سریع‌تر (به جهت تغییرات) می‌شود. اما متن و محتوا همیشه اصیل و معتبر می‌مانند و هیچ‌گاه فراموش نمی‌شوند.»

او می‌افزاید: «در بازاریابی هم این‌گونه است. کمپین‌ها و پویش‌های مبتنی بر فرم، هر روز جایگزین می‌شوند اما پویش‌هایی که در آن محتوایی اصیل و ارزشمند تولید شده است، تا سال‌ها در ذهن مخاطبان می‌ماند و از آن به نیکی یاد می‌شود.»

میرزامحمد تصریح می‌کند که هر محتوایی بر شکل و فرم ارجحیت ندارد و می‌افزاید: «طبعا محتوایی ارزشمند است که مبتنی بر فرهنگ و خاستگاه عمومی تحریر شده باشد و البته واقع‌گرا و تا حدی هم آرمان‌گرا باشد. به‌عنوان‌مثال دو کمپین محتوایی در کشور و با فاصله شاید چهل سال برای «خودروی ملی یا ساخت داخل» طراحی و تحریر شده است؛ یکی برای پیکان و دیگری برای پراید.»

او می‌افزاید: «هر دو خودرو ساخت ایران، برای همه اقشار و با قیمت مناسب معرفی شده‌اند. برای هر دو خودرو در رسانه‌های عمومی کشور تبلیغ و تعریف شده و به‌صورت نمادین مقامات ارشد وقت در کشور با آنها رانندگی کرده‌اند. حالا اما بعد از گذشت چند دهه، یکی کماکان در اذهان عمومی مایه مباهات و غرور ملی است و آن دیگری شاید باعث سرافکندگی!»

امیر میرزامحمد دو ویژگی بازاریابی محتوایی را منحصربه‌فرد می‌داند و آن دو را تشریح می‌کند: «اول اینکه به‌صراحت ما را از فقر ندانستن نجات می‌دهد و دوم اینکه به‌صورت مستمر سینه‌به‌سینه نقل می‌شود یا به تعبیر رسانه‌های نو، وایرال / Viral» می‌شود و خود را تثبیت می‌کند.»

تهیه‌کننده رادیو آکواریوم، این رادیو را هم از همین جنس می‌داند و می‌گوید: «این یک رادیوی اینترنتی یا همان پادکست (Podcast) به‌علاوه ویدیو است که در هیاهوی دنیای امروز به ارزان‌ترین و درعین‌حال موثرترین رسانه تبلیغاتی معروف شده و مخاطبان بسیاری در خلوت، هنگام رانندگی، سفر و نظایر آن دارد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.