راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

۸۵درصد جمعیت جهان تا ۲۰۱۷ از طریق موبایل اینترنت ۳G خواهند داشت

بر اساس آخرین گزارش کمپانی Ericsson تا ۵ سال آینده موبایل تنها وسیله دستیابی به اینترنت خواهد شد و کمپانی‌های تلفن همراه این میزان تقاضا را هدف قرار داده‌اند!

ماندانا سجادی: امروزه بیش از ۸۵ درصد از جمعیت جهان به موبایل‌هایی با قابلیت‌های صوتی و نوشتاری دسترسی دارند. بر اساس گزارش جدیدی از Ericsson تا ۵ سال آینده، یعنی تا سال ۲۰۱۷، همین میزان از جمعیت جهان از طریق تلفن‌های همراهشان به اینترنت پرسرعت ۳G دسترسی خواهند داشت!

در سال ۲۰۱۷، نه میلیارد اشتراک تلفن همراه در جهان وجود خواهد داشت. نیمی از جمعیت جهان اینترنت۴G و ۳ میلیار نفر اسمارت فون خواهند داشت.

اگر بخواهیم این آمارها را با اعداد و ارقام امروز مقایسه کنیم، در حال حاضر ۴.۲ میلیارد مشترک تلفن همراه و ۶.۲ میلیارد اشتراک وجود دارد ( ممکن است برخی از کاربران بیش از یک اشتراک داشته باشند) و تا پایان سال ۲۰۱۱ تنها ۷۰۰ میلیون در سرتاسر جهان اسمارت فون داشته اند.

داگلاس گیل استرپ معاون ارشد و رئیس بخش استراتژی Ericsson گفته است: امروزه مردم می دانند که پیش نیاز استفاده از هر دستگاهی دسترسی به اینترنت است. و نتیجه این طرز فکر افزایش تفاضا برای پهنای باند موبایل و بالا رفتن ترافیک انتقال داده هاست. کمپانی ها هم این فرصت را مغتنم شمرده و افزایش سرعت انتقال داده‌ها از طریق ظرفیت های شبکه را هدف قرار داده‌اند تا دستیابی به این امر را تسهیل کرده و برای کاربرانشان امکان تجربه بهتری از سرعت اینترنت را به ارمغان بیاورند.

گزارش ۲۷ صفحه این کمپانی که Traffic and Market Report نام دارد و آینده موبایل را در سرتاسر کرده خاکی پیش بینی کرده است. بر اساس این پیش بینی‌ها از آنجایی که تا ۵ سال آینده ، برای بسیاری از مردم جهان، موبایل تنها وسیله دستیابی به اینترنت خواهد بود، در پایان این سال ترافیک اینترنت تلفن های همراه ۱۵ برابر خواهد شد.

این گزارش همچنین میزان رشد اتصالات موبایل در مناطق مختلف جهان را هم بررسی کرده است. بر این اساس تا سال ۲۰۱۲ ، چین با ۳۹ میلیون مشترک جدید ، بیشتر از همه مناطق جهان اشتراک جدید اضافه کرده است. هند هم با ۲۵ میلیون اشتراک جدید در رتبه بعدی قرار گرفته است.

منبع: خبر آنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.