راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

ورود بزرگ‌ترین بانک جهان اسلام به کراودفاندینگ / آغاز بهره‌برداری از پروژه ملی فاند بانک ملّی ایران

با رونمایی از وب‌سایت پروژه ملی فاند بانک ملی ایران، تأمین مالی جمعی و مشارکت در طرح‌های عام‌المنفعه و غیرانتفاعی برای متقاضیان در بستر شبکه اجتماعی مجازی عملیاتی شد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، این بانک به‌عنوان بزرگ‌ترین بانک کشور در ایفای نقش اساسی خود جهت ارتقای سلامت و توسعه اقتصادی کشور با تجهیز و تخصیص منابع، اقدام به طرح ابداعات مالی جدید درزمینه بانکداری اسلامی کرده که از مهم‌ترین آن‌ها، محصول ملی فاند (تأمین مالی جمعی) است.

همچنین ازآنجاکه توسعه و گسترش شبکه‌های اجتماعی زمینه‌های جدیدی را برای توسعه فعالیت‌های مالی فراهم کرده است، ازاین‌رو ملی فاند یکی از فین تک‌های مهم درزمینه تأمین مالی محسوب می‌شود که بستر استفاده از شبکه‌های اجتماعی در راستای بانکداری اسلامی را فراهم می‌کند.

درواقع این محصول نوعی جدید از روش تأمین مالی است که با فراهم شدن بستر آن از سوی بانک، از افراد برای مشارکت در طرح‌های خاص و فعالیت‌های مختلف نیازمند تأمین مالی، دعوت می‌شود و متقاضیان می‌توانند در طرح‌های غیرانتفاعی و خیرخواهانه و در فاز بعدی در طرح‌های انتفاعی به‌صورت مشارکت در سود و زیان طرح شرکت کنند.

از سویی در این طرح اشخاص می‌توانند ایده یا مسئله‌ای را به اشتراک گذاشته تا با کمک دیگر افراد گروه یا جامعه دوستان یا همفکران خود در بستر شبکه مجازی ایجادشده در قالب عقد قرض‌الحسنه یا بلاعوض اقدام به تجمیع منابع لازم برای مسئله موردنظر کنند.

برای این منظور متقاضیان می‌توانند به وب‌سایت ملی فاند به نشانی mellifund.com مراجعه و پس از عضویت در آن، نسبت به مشارکت در طرح‌های معرفی‌شده اقدام کنند.

محصول ملی فاند ضمن ارائه فرصت‌های کسب‌وکار جدید از قبیل ارائه روش‌های نوین تأمین مالی، کمک به صنعت، ایجاد اشتغال، کاهش بیکاری و بهبود مسئولیت اجتماعی بانک‌ها در جامعه و ارائه خدمات نوین در کسب‌وکارهای مختلف، مفاهیم دنیای فیزیکی بانکداری مانند اعتبار، وثیقه، ضمانت، وفاداری مشتریان، اجتماعات مالی و غیره به صورتی متفاوت و جدید برای کاربران تعریف و قابل‌استفاده می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.