راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

۴۸۶ درگاه پرداخت اینترنتی متخلف مسدود شد

0

با استمرار پایش شبکه پرداخت الکترونیک طی ۴۰ روز اخیر ۴۸۶ درگاه متخلف پرداخت الکترونیک شناسایی و مسدود شدند.

به گزارش روابط عمومی شاپرک، واحد نظارت این شرکت با همکاری شرکت‌های پرداخت الکترونیک در راستای افزایش سلامت حوزه پرداخت الکترونیک کشور، عملیات پایش، شناسایی و انسداد درگاه‌های متخلف را ادامه داده‌اند و از ابتدای مرداد تا دهم شهریورماه جاری مجموعاً ۴۸۶ درگاه متخلف که عمدتاً از آن‌ها برای تخلفاتی مانند قمار و شرط‌بندی سوءاستفاده می‌شد، شناسایی و مسدود شدند.

از این تعداد ۳۱۹ درگاه توسط واحد نظارت شاپرک و ۱۳۹ درگاه نیز از سوی شرکت‌های پی‌اس‌پی شناسایی و مسدود شدند. به‌این‌ترتیب تعداد درگاه‌های متخلف مسدود شده به بیش از ۲ هزار و ۲۶۰ درگاه رسیده است.

برخلاف برخی اظهارنظرها که به نظر می‌رسد ناشی از کم‌اطلاعی گویندگان آن‌ها است، شرکت شاپرک با استفاده از تمام ظرفیت‌های درون‌سازمانی و نظارت‌های دقیق و پیگیرهای مستمر از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت الکترونیک، موفق شده امکان سوءاستفاده متخلفان از درگاه‌های پرداخت اینترنتی را به حداقل برساند.

لازم است کارشناسان، رسانه‌ها و سایر فعالان دلسوز با آگاهی از اقدامات انجام‌شده و در دست انجام نسبت به اظهارنظر در مورد طرح افزایش سلامت شبکه پرداخت الکترونیک اقدام کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.