پی‌تک (PayTech)

نگاهی به سامانه تهران من / نحوه خرید روزانه طرح ترافیک از سامانه تهران من

عموم شهروندانی که می‌خواهند با خودروی شخصی خود در محدوده طرح ترافیک تردد کنند، باید قبل از اولین ورود، اطلاعات شخصی و خودرو خود را در سامانه my.tehran.ir ثبت‌نام کنند. در این مطلب نگاهی به چگونگی ثبت‌نام، نحوه شارژ حساب شهروندی، خرید طرح ترافیک و نحوه ثبت خودرو در سامانه تهران من خواهیم داشت.

 

چگونگی ثبت‌نام در سامانه تهران من

۱. ابتدا وارد سایت «تهران من» به آدرس my.tehran.ir شوید.

۲. سپس نوع شخص «شخص حقیقی» و یا «شخص حقوقی» را انتخاب کنید. ما روی گزینه شخص حقیقی کلیک کردیم.

۳. اطلاعات شخص حقیقی که شامل «کد ملی»، «تاریخ تولد» و «کد پستی» است را وارد کنید و در انتها نیز کد امنیتی را وارد و روی گزینه «مرحله بعد» کلیک کنید.

۴. در ادامه صفحه‌ای برایتان باز می‌شود که در آن «نام و نام خانوادگی»، «کد ملی»، «تاریخ تولد»، «شماره شناسنامه»، «نام پدر» و «آدرس» شما نوشته شده است. در این صفحه باید نام کاربری، رمز عبور، آدرس ایمیل، شماره موبایل، شماره تلفن ثابت و تصویر کارت ملی خود را وارد کنید و درنهایت روی گزینه «مرحله بعد» کلیک کنید.

۵. سپس پیامکی حاوی «کد تایید» برای شما ارسال می‌شود که بعد از واردکردن آن، گزینه «ارسال» را انتخاب کنید.

۶. درنهایت ثبت‌نام شما در سامانه با موفقیت انجام شد خواهد. با کلیک روی گزینه «ورود به سامانه» می‌توانید وارد سامانه شوید.

چگونگی شارژ حساب شهروندی در سامانه تهران من

در پنل اصلی سایت تهران من، امکان ورود مشخصات یک یا چند خودرو و شارژ حساب شهروندی وجود دارد. در این مرحله، می‌توانید حساب شهروندی خود را به میزان دلخواه شارژ کنید تا از مبالغ آن برای خرید روزانه طرح ترافیک برای هر یک از خودروهای خود استفاده کنید.

۱. برای شارژ حساب شهروندی خود، ابتدا با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، وارد صفحه‌ی خود شوید.

۲. سپس روی گزینه «حساب شهروندی» در قسمت راست صفحه کلیک و گزینه «افزایش اعتبار» را انتخاب کنید.

۳. در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود، مبلغ موردنظر خود را وارد و روی گزینه «پرداخت» کلیک کنید.

۴. سپس وارد درگاه پرداخت می‌شوید که با واردکردن اطلاعات کارت‌بانکی خود، می‌توانید پرداختتان را انجام دهید.

۵. بعد از پرداخت مبلغ موردنظر، مجدداً وارد سامانه می‌شوید.

۶. پیامکی نیز مبنی بر اینکه حساب شهروندی خود را شارژ کرده‌اید، برایتان ارسال می‌شود.

این مبالغ در حساب شهروندی شمت باقی می‌ماند و صرفا پس از تردد خودرو در محدوده طرح ترافیک، بسته به تعرفه و شرایط تردد (ساعات اوج یا غیراوج و دارا بودن یا نبودن معاینه فنی برتر)، هزینه طرح ترافیک آن روز محاسبه و از حساب کسر می‌شود و مانده آن برای روزهای بعد استفاده می‌شود.

پس از یک بار ثبت‌نام و افزودن اطلاعات خودرو و شارژ ابتدایی حساب شهروندی، تنها کاری که برای ورود به محدوده طرح ترافیک باید انجام دهید، خرید مجوز روزانه قبل از ورود به محدود است.

 

خرید طرح ترافیک با سامانه تهران من

۱. برای خرید طرح ترافیک روزانه نیز ابتدا با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، وارد صفحه‌ی خود شوید. سپس روی گزینه «خدمات طرح ترافیک» کلیک کنید و گزینه «درخواست انتخاب روز» را انتخاب کنید.

۲. صفحه‌ای برایتان باز می‌شود که باید روز موردنظر و تعداد طرح‌هایتان را انتخاب کنید و روی گزینه «ثبت نهایی» کلیک کنید.

توجه داشته باشید که مبلغ پرداختی از بابت ثبت «درخواست انتخاب روز» برای ورود به محدوده‌ی طرح ترافیک، در حساب شما مسدود خواهد شد و پس از بررسی تردد خودرو شما، مبلغ نهایی عوارض ورود به محدوده‌ی طرح ترافیک، از مبلغ مسدود شده کسر می‌شود و مابقی آن به حساب شما برگردانده خواهد شد و درصورتی‌که خودروی شما توسط دوربین‌‏ها رویت نشود، حداقل مبلغ تردد به میزان ۱۳ هزار و ۴۴۰ تومان از مبلغ مسدودی کسر و مابقی به حساب شما برگردانده خواهد شد.

 

نحوه ثبت خودرو در سامانه تهران من

۱. برای ثبت خودرو و یا خودروهای خود در این سامانه، بعد از وارد شدن به صفحه‌ی خود، روی گزینه «خودروهای تحت پوشش من» که در سمت راست صفحه قرار دارد کلیک کنید.

۲. سپس صفحه‌ای برایتان باز می‌شود که باید روی گزینه «افزودن» کلیک کنید.

۳. در این مرحله باید شماره VIN و شماره پلاک خودرو خود را وارد کنید و روی گزینه «مرحله بعد» کلیک کنید.

شماره VIN، روی کارت شناسایی خودرو نوشته شده است.

۴. سپس پیام زیر به شما نشان داده می‌شود که در صورت درست بودن اطلاعات، روی گزینه «تایید» کلیک کنید.

«شماره پلاک و شماره VIN با هم تطابق ندارد. در صورت اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده برای ادامه فرایند، دکمه تایید را کلیک کنید.»

۵. در ادامه صفحه‌ای برایتان باز می‌شود که باید اطلاعات تکمیلی خودرو خود را وارد کنید. این اطلاعات شامل «شماره VIN»، «سال ساخت»، «شماره موتور»، «شماره شاسی»، «رنگ»، «تصویر کارت ماشین» و «تصویر شناسه مالکیت خودرو» است.

بعد از پر کردن اطلاعات، روی گزینه «ثبت» کلیک کنید.

۶. در نهایت خودرو شما در سامانه ثبت خواهد شد.

 

توجه کنید

در سال ۱۳۹۷:

 • طرح ترافیک علاوه بر روزهای جمعه و تعطیلات رسمی، در روزهای پنجشنبه نیز اجرا نخواهد شد و ورود به محدوده طرح ترافیک در این روزها برای عموم شهروندان آزاد و رایگان است.
 • طرح ترافیک در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۹ اجرا می‌شود.
 • به‌هیچ‌وجه فروش سالیانه و یک جای طرح ترافیک وجود ندارد و نرخ عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک برای هر روز بر اساس نوع معاینه فنی خودرو و ساعات ورود و خروج محاسبه می‌شود.
 • هزینه ورود و خروج خودروها بسته به ساعات اوج و غیر اوج ترافیک متفاوت است و همچنین خودروهای دارای معاینه فنی برتر، از ۲۰ درصد تخفیف برخوردار خواهند بود.
 • ساعات قبل از ۱۰ صبح و بعد از ۱۶ بعدازظهر، ساعات اوج ترافیک محسوب می‌شود و هزینه تردد در ساعات بین روز کمتر از نصف هزینه ساعات اوج صبح و عصر است.
 • محاسبه هزینه عوارض طرح ترافیک در هر روز نیز صرفا به اولین و آخرین تردد ثبت شده خودرو بستگی دارد. ارقام قابل پرداخت در جدول زیر آمده است:

درباره نویسنده

مینا حاجی

مینا حاجی فارغ‌التحصیل کارشناسی رشته زبان و ادبیات اسپانیایی در دانشگاه علامه طباطبایی است و همچنین به زبان انگلیسی مسلط است. او در حال حاضر به عنوان نویسنده در راه پرداخت فعالیت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

۶۳ دیدگاه

 • باسلام
  اگه شخصی طرح ترافیک نداشته باشه
  صبح زود قبل ساعت ۶/۳۰ یا بعد از ساعت ۱۹ یا اصلا ایام تعطیلات وارد طرح ترافیک بشه
  وموقع برگشت هنگام اجرای طرح ترافیک بخواد خارج بشه,جریمه این شخص به چه صورتی انجام میشه؟
  یا بلعکس هنگام اجرای طرح وارد و موقع اجرا نشدن طرح خارج شه؟
  متشکرم

  • اخه مگه داریم .. بعد از چند ماه طرح خریدن اونم هر روز پول بدیم بعد وارد طرح بشیم .
   امروز منو بدهکار خودشون کردن میگن شما۳۰ تومن باید بدید بعد برای خرید طرح بازم واریز کنید طرح بگیرید .
   میگم چرا میگن به ما گفتن اینجوری بگیم سیستم ما واریزیای شمارو ۲ بار تو سیستم ثبت کرده .میگم خب به من که طرح اضافه نداده
   شما باید پیگیر باشید مگن خودتون پیگیری کنید
   میگم ادرس مرکز رو بدید میگن ادرس نداریم .
   جالب اینجاس که تو هر قسمت سامانه ی شهرداری میخوایم وارد بشیم میگه یا رمزت اشتباهه یا نام کاربری .به نظر شما جالب نیست

  • آیا با پرداخت پول و ورود به طرح هوا آلوده نمیشود؟ ! ترافیک سنگین خارج طرح دوچندان خواهد شد بیچاره پلیس راهنمایی و رانندگی پولشو شهرداری میخوره دردسرش مال پلیس وانگهی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران گفته بود مدیریت ترافیک تهران خیلی سخته این طرح تحمیل هزینه مضاعف بر دوش مردمی هست که گرانیها کمر مردم را شکسته

  • من پول واریز کردم به حساب شهروندی و روز رزرو کردم ولی در روز رزرو شده ترددی نداشتم آیا مبلغ شارژ به حسابم واریز میشه

  • باسلام من ساکن شهرستانم مبلغی به حسابم پرداخت نمودم وفقط هم امروز از محدوده طرح ترافیک استفاده کردم وتا سال اینده هم تهران نمیام چگونه وجه اضافه را پس بگیرم راهنمایی بفرمایید .باتشکر

 • سلام من مشهد هستم و طی یک سال اصلا تهران نیومدم ولی ۲مرتبه برام هزینه عوارض طرح اومده چطوری پیگیری کنم؟؟؟؟

 • سلام بنده دارای خودروی سواری تویوتا کرولا هستم به شماره پلاک۳۹۲ی۵۸ ایران۹۹
  برای این شماره پلاک جریمه ورود به طرح پیامک میشود درصورتی که وارد طرح نشده ام لطفا رسیدگی کنید با تشکر

 • سلام من شب کارهستم فقط روز ازساعت ۱۰ صبح به بعد وارد طرح ترافیک مشوم چون منزل من در طرح میباشد لطفا راهنمای فرماید که جریمه نشوم با تشکر

 • باسلام من میخام طرح ترافیک از سایت بخرم متاسفانه نمیشه پیغام میده سایت در حالت به بروز رسانی هست .چند روز میشه اینجوری هست .لطفا کسی میتونه علت پاسخگو باشه

 • واقعا این سامانه ی بی سامان، وقت منو ضایع کرده. یکسره خطا میده. متأسفم برای شهرداری. حالا من باید برای درمان، از شهرستان کیلومترها رو طی کنم جریمه بشم وارد طرح بشم.قضاوت با شما

  • با سلام…یعنی ما هر روزی که بخوایم ماشین توی طرح ببریم باید اون روز رو از توی سایت انتخاب کنیم؟؟ این روزهایی رو که انتخاب میکنیم جزء ۲۰ روزی میشه که سهم هر ماشینه؟؟ حالا اگه فردی سواد آنچنانی نداشت یا امکاناتش رو نداشت برای اینکه همون روز رو قبل از این که بیاد بیرون ثبت کنه تکلیفش چیه؟؟

 • سلام
  من واقعا متاسفم برای خودمون که از همه چیز باید ما بی پولا محروم شیم اونوقت کسانیکه پول دارن هرروز بی درد سر بیان تو طرح وبرا خودشون جلون بدن .آقا بگید پول بدین و اشکالی نداره هوا آلوده بشه .سیرمونی که ندارین خداروشکر .فقط بلدین دردسرمردمو بیشتر کنید وجیبای پرپولتونو از جیبای خالی مردم پرکنید.

 • این چه وضعش؟ تویاین گرما مردم را اسیر کردید. هرروز یه قانون بنعفع خودتان به ضرر مااتومبیل داران تصویب میکنید .یه باره بگید کسی حق بیرون آوردن اتومیبل خود ندارد آب پاک بریزید دست مردم تا توی این گرما مردم اسیر نکنید

 • مردم کم گرفتاری دارن هر روز هم یه دردسر جدید اضافه میشه واقعا مسخره هست سه روز سعی کردم هنوز موفق نشدم به شماره پشتیبانی زنگ زدم منو حواله به سایت میده با تلفن گویا بعد هم قطع میشه اگر با سایت مشکل نداشتم که زنگ نمیزدم واقعا اگر قراره برای راه رفتن و بعد نفس کشیدن هم پول پرداخت کنیم زودتر اعلام بفرمایید تا یه فکری برای خودمون بکنیم

 • من نمیدونم فلسفه این کار چیه ، ولی انچه بنظرمیرسه خلوت کردن شهر به نفع ثروتمندان و اونایکه ماشین چند صد میلیونی دارن ، شهرداری هم که مرده شوره فقط به فکر منافع شخصی خودشان هستن ، اخه مدیرا بنده خداها خیلی زحمت میشن برای شهر .

 • اقا اصلا هر بار وارد میشبم برای ثبت نام میرزه کد امنیتی مطابقت نداره بعدشم اگه کسی دو یا ۳ بار تو ساعات مختلف وارد طرح بشه چجور محاسبش میکنن مسخره شده ها خوب بگن هر کی خواست بره روزی ۳۰ تومن بده هوا رو الوده هم کرد که گرده دیگه چون پولشو داده

 • سلام
  اگه تعداد استعلامها بیش از حد مجاز باشد باید چیکار کنیم تا دوباره بتونیم تو تهران من ثبت نام کنیم

  • ما هم موندیم تو این مسئله . زنگ زدم ۱۳۷ داخلی ۵ ، میگه ثبت احوال قطع شده . می گم چه ربطی به ثبت احوال داره ؟ پرت و پلا می گه. اصلا معلوم نیست چخبره

 • من سه روز با این سامانه ور رفتم نتونستم وارد بشم مسخره ترین سیستم دریافت عوارض .از فردا بدون مجوز وارد میشم هر چه بادا باد

 • سلام درخصوص کارت ماشینهایی که توسط شرکت دیگر ثبت شده و در حال حاضر ماشین در این بیمارستان است و خطای این کارت توسط شخص دیگری ثبت شده است چه باید کرد ؟

  • متاسفم برای این سامانه و مدیراش که زاییدن سایت و اپ همه مشکل دارن چرا رسیدگی نمیکنید فقط پول میگیرید از کار خبری نیست

 • تمام طرحهایی که توی این ۴٠ سال ریخته شده همه یک طرفه وبه ضرر ملت بوده این هم یک طرح دیگه
  برای پول در آوردن از هوا

 • من میخوام مشخصات ماشین قبلیمو پاک کنم اما گویا هیچ گزینه ای برای این مورد نداره
  جالب اینجاست که موقع فروش هم خلافیشو سفر کرده بودم و هم عوارضو پرداخت کرده بودم اما الان میزنه ۹۰۰۰۰تومن بدهی!!! اگه کسی راهکاری داره لطفا بهم بگه ممنونم

 • سلام . من وقتی اطلاعات اولیه ( کد ملی و تاریخ تولد ) را وارد می کنم ، ( تعداد استعلام روزانه شما به پایان رسیده است ) درج می شود؟ علت چیست ؟ با تشکر

 • لطفا برای خارج شدن از طرح آلودگی هواقبل از ساعت ۸صبح برای کسانی که ساکن محدوده نیستند تدبیری بیندیشدواقعا ظلمه که ما هرروز عوارض برای خارج شدن پرداخت کنیم

 • مشکل آلودگى هوا نیست وگرنه جلوى واردات خودروهائیکه بالاترین استاندارد ها رو دارن نمیگرفتین که به جاى اونها تولیدات داخلی و محصولات بى کیفیت چینى رو جایگزین کنید

 • برای نتیجه گیری سریعترازاین طرح وراحتی بیشترمردم تعدادنفراتی که دم پل هستندوعوارض میگیرندروبیشتر کنیدکه مردم کمترعلاف شن
  ممنونم ازطرح خوبتون

 • خودروی من قبلاً توسط یک نفر دیگر ثبت شده و سامانه شما امکان ثبت خودروی من را نمی دهد. لطفاً من را راهنمایی کنید.

 • مگر اسمش هوای پاک نیست پس چرا با دریفت پول از مردم هوا آلوده نمیشه ولی اگر پرداخت نکنی آلوده میشه. مطلب دیگه قبلاً به خاطر اضافه شدن ساعت طرح تا ساعت ۱۹ روزهای پنج شنبه از طرح خارج شد پس چرا الان هم ساعت طرح ۱۹هستش هم روزهای پنج شنبه تا ساعت ۱۳ . بهتر مجدد بررسی شده و اصلاح شده پنج‌شنبه ها همانند قبل طرح آزاد بشه.

 • سلام :
  من هر چند بار نام کاربری و رمز عبور میدم میگه اشتباه است ، البته قبلا ثبت نام کردم و عضو هستم ، پلاک دوم میخوام وارد کنم
  اجازه واردشدن نمیده

 • سلام من در تهران من ثبت نام کردم ولی پنج روز در ساعت‌های مختلف که در خاطر نیست تردد در طرح ترافیک داشتم ولی هیچ مبلغی در تهران من بایگانی نکردم آیا مبلغ تردد در طرح را برام پیام میفرستن یا چطور مطلع شود که چقدر باید بپردازم و آیا میتونم بعد تردد در طرح مبلغ تردد را پرداخت کنم ممنون میشم راهنمایم کنید