راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

گمرک آمریکا برای کنترل و اعتبارسنجی مجوزها از فناوری بلاکچین استفاده خواهد کرد

اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات‌متحده آمریکا برای کنترل و اعتبارسنجی مجوزها به‌صورت آزمایشی از فناوری بلاکچین استفاده خواهد کرد.

به گزارش زومیت، اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات‌متحده آمریکا (CBP) در نظر دارد، جهت تأیید آزمایشی کارت‌های شناسایی مربوط به معاهده‌های تجارت آزاد آمریکای شمالی (NAFTA) و تجارت آزاد آمریکای مرکزی (CAFTA)، از فناوری بلاکچین استفاده کند.

امسال در گردهمایی تجاری اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات‌متحده آمریکا در آتلانتا، وینسنت آنونزیاتا در مقام رئیس بخش نوآوری و دگرسازی کسب‌وکارها در اداره CBP از آغاز بهره‌برداری آزمایشی از یک پلتفرم مبتنی بر بلاکچین خبر داده است.

این پلتفرم جدید که از ماه سپتامبر راه‌اندازی می‌شود، در جهت شناسایی و تأیید اعتبار مبدأ کالاهای وارداتی به کار گرفته خواهد شد. به گفته وینسنت آنونزیاتا، اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات‌متحده آمریکا می‌تواند با استفاده از این سیستم اطلاعات مربوط به کالاهای وارداتی و همچنین رفتار تجاری عرضه‌کنندگان خارجی با واردکنندگان آمریکایی را بررسی کند. یکی دیگر از کاربردهای این سیستم، اعتبار سنجی علامت‌های تجاری (trademarks) و بررسی ویژگی فیزیکی کالاهاست.

آنونزیاتا می‌گوید: «به‌عنوان‌مثال من می‌توانم از طریق این سیستم در مورد دوخت یا ماندگاری رنگ کالای موردنظر اطلاعات کسب کنم.»

دسترسی به این سیستم از طریق تلفن همراه امکان‌پذیر خواهد بود. سیستم مذکور می‌تواند جایگزین مناسبی برای روش غیر خودکار کاغذی در فرایند تأیید اطلاعات باشد و کار اداره گمرک و حفاظت مرزی را ساده‌تر کند.

او در ادامه از پیشرفت روند کار اداره CBP با کمیسیون عملیات بازرگانی گمرک صحبت کرد. کوین دسک پیش‌تر در ماه نوامبر گزارشی مبنی بر تشکیل یک کارگروه مشورتی و متمرکز بر موضوع فناوری‌های نوظهور و به‌ویژه بلاکچین برای وزارت خزانه‌داری و امنیت آمریکا منتشر کرده بود.

این هفته، آنونزیا صحت توسعه یک پلتفرم اثبات مفهوم و مبتنی بر بلاکچین توسط کمیسیون عملیات بازرگانی گمرک را تأیید کرد. هدف از ایجاد و توسعه این پلتفرم، اعتبار سنجی مالکیت معنوی است. این کار از طریق تأیید ارتباط میان دارندگان و اعطاکنندگان مجوز انجام خواهد شد. اداره گمرک و حافظت مرزی ایالات‌متحده آمریکا امیدوار است که این فناوری درنهایت بتواند جایگزینی برای فرایندهای کاغذی، کتابچه‌ها و پایگاه‌های داده باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.