راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

ایجاد شبکه ملی اطلاعات یکی ازمولفه‌های تولید ملی

وزیرارتباطات وفناوری اطلاعات خبر داد:

سیاست‌های وزارت ارتباطات در سال ۹۱ سیاست‌هایی است که از قبل داشتیم، تولید نرم افزار‌ها باید داخلی شود و اتکا و وابستگی به خارج باید به حداقل برسد.

به گزارش راه پرداخت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت رضا تقی‌پور در گفتگوی اختصاصی با  این پایگاه در خصوص مهم‌ترین اولویت‌های وزارت ارتباطات درسال۹۱ اظهار داشت: مهم‌ترین اولویت هاهمان تکالیفی است که دربرنامه پنجم توسعه درارتباط با شبکه ملی اطلاعات در اختیار این وزارت خانه قرارگرفته است.

وی با اشاره به اهم برنامه‌های وزارت ارتباطات در این راستا افزود: توسعه ظرفیت پهنای باند اینترنت کشور، ایجاد مراکز داده که در استان‌ها شروع شده و امسال هم با شدت بیشتری ادامه پیداخواهد کردبخشی از اولویت‌های ما در سال ۹۱ است.

تقی‌پور در ادامه گفت: تولید نرم افزار‌ها باید داخلی شود و اتکا و وابستگی به خارج باید به حداقل برسد.

وی ادامه داد: با نام گذاری سال ۹۱به نام سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی توسط مقام معظم رهبری، کار تولید نرم افزارهای ساخت داخل شدت و سرعت بیشتری گرفته و هماهنگی‌هایی با تولید کنندگان داخلی، تولیدکنندگان نرم افزار، سخت افزار و سامانه‌ها وخدمات ارزش افزوده صورت گرفته که بتوانیم راهکار‌ها را با هماهنگی خودشان تدوین و به اجرا بگذاریم.

تقی‌پور افزود: درحال حاضر بخش زیادی از سخت افزار و نرم افزارهایی که درشبکه‌ها مورد استفاده قرارمی گیرد، در داخل تولید می‌شود، برای بقیه آن‌ها نیز در حال برنامه ریزی هستیم که تا حد امکان آن‌ها نیز در داخل تولید شود.

وزیرارتباطات درخصوص شبکه ملی اطلاعات گفت: ایجادشبکه ملی اطلاعات یکی ازشاخه‌های تولید ملی است، این شبکه تمام خدماتی که در اینترنت به صورت جهانی ارائه می‌شود و همچنین اطلاعاتی که در داخل تولید می‌شود را نیز به صورت بومی مدیریت می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.