راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

آموزش اعلام موجودی اینترنتی بانک ملی

ساده‌ترین و سریع‌ترین راهی که می‌توانید موجودی ملی کارت یا همان حساب کارتی بانک ملی خود را در کمتر از ۲۰ ثانیه به صورت اینترنتی چک کنید، اعلام موجودی اینترنتی بانک ملی است.

توجه؛ از ابتدای تیرماه 1395 این شیوه برای دریافت مانده حساب بانک ملی متوقف می‌شود و دیگر کار نمی‌کند (+). مشتریان بانک ملی از تاریخ  95/04/01 به بعد برای دریافت اینترنتی مانده حساب خود باید از طریق سامانه بام اقدام کنند. برای دریافت جزئیات بیشتر می‌توانید مطلب «شیوه جدید دریافت موجودی حساب بانک ملی از طریق بام» را ببینید.

برای دریافت موجودی و مانده حساب ملی کارت خود به صورت اینترنتی به چند چیز ساده نیاز دارید؛

  • عدد 16 رقمی روی کارت
  • رمز دوم کارت
  • CVV2
  • تاریخ انقضای کارت

در صورت داشتن این اطلاعات، برای مشاهده اینترنتی مانده حساب ملی کارت خود باید مراحل زیر را طی کنید:

1- به سایت بانک ملی به آدرس www.bmi.ir بروید.

2- در قسمت پایین صفحه در بخش خدمات الکترونیکی، در ستون «خدمات مبتنی بر کارت» گزینه «دریافت مانده حساب» را انتخاب کنید.

malli-meli-mojodi-way2pay-93-01-25

با انخاب این گزینه، صفحه‌ای با عنوان «سیستم دریافت مانده حساب اینترنتی» مانند زیر باز خواهد شد.

malli-meli-mojodi-page-demo-way2pay-93-01-25

3- اطلاعات خواسته شده را به ترتیب وارد کنید.

*ردیف اول محل وارد کردن شمار کارت شماست. این همان شمار 16 رقمی است که روی کارت بانکی شما نوشته شده است. شماره را از روی کارتتان ببینید و وارد کنید.

*رمز دوم را باید از قبل، از دستگاه خودپرداز دریافت کنید. با مراجعه به دستگاه خودپرداز می‌توانید برای دریافت رمز دوم اقدام کنید. چنانچه این رمز را دریافت کنید روی رسید چاپی که همان لحظه از دستگاه دریافت خواهید کرد، کد Cvv2 و تاریخ انقضای کارت شما نیز چاپ خواهد شد.

*کد Cvv2 عددی است ۴ رقمی که وری کارت شما نوشته شده است. چنانچه این شماره روی کارت شما نیست باید آن را از طریق دستگاه خودپرداز دریافت کنید.

*آخرین ردیف هم جای نوشتن تاریخ انقضای کارت است. تاریخ انقضای کارت خود را می‌توانید از روی کارت بانکی خود مشاهده کنید.

*سپس رمز امنیتی داده شده را در جای خالی روبروی آن وارد کنید.

malli-meli-mojodi-page-demo-full-way2pay-93-01-25

4- پس از تکمیل اطلاعات بانکی خود و وارد کردن رمز امنیتی، روی گزینه دریافت موجودی کلیک کنید. موجودی حساب ملی کارت شما نمایش داده خواهد شد.

malli-meli-mojodi-page-demo-final-way2pay-93-01-25

همچنین می‌توانید از طریق تلفن بانک بانک ملی موجود حساب خود را دریافت کنید. به این منظور می‌توانید لیست کامل شماره تلفن بانک همه بانک‌ها را در «صفحه تلفن بانک» مشاهده کنید. علاوه بر این می‌توانید با موبایل و از طریق سرویس USSD بدون نیاز به هیچ نرم افزاری موجودی حساب خود را دریافت و قبوض خود را پرداخت کنید. برای مشاهده لیست کامل شماره‌های کد USSD می‌توانید «صفحه بانکداری و پرداخت همراه» را مشاهده کنید.

توجه؛ از ابتدای تیرماه 1395 این شیوه برای دریافت مانده حساب بانک ملی متوقف می‌شود و دیگر کار نمی‌کند. مشتریان بانک ملی از تاریخ  95/04/01 به بعد برای دریافت اینترنتی مانده حساب خود باید از طریق سامانه بام اقدام کنند. برای دریافت جزئیات بیشتر می‌توانید مطلب «شیوه جدید دریافت موجودی حساب بانک ملی از طریق بام» را ببینید.