تلفن همراه

همه چیز درباره اپلیکیشن ایوا

نوشته شده توسط مینا حاجی

ایوا اپلیکیشن شرکت پرداخت الکترونیک سداد است. این اپلیکیشن قابل نصب روی سیستم عامل‌های اندروید و iOS است. برای دانلود این اپلیکیشن می‌توانید از طریق کافه بازار، گوگل‌پلی، اپ‌استور و به صورت مستقیم از سایت شرکت پرداخت الکترونیک سداد اقدام کنید.

 

ثبت‌نام در اپلیکیشن ایوا

بعد از دانلود ایوا و باز کردن آن ابتدا باید شماره موبایلتان را وارد کنید تا کد فعال‌سازی برایتان ارسال شود. بعد از واردکردن شماره همراهتان، ستاره‌ای که در پایین صفحه قرار دارد را به سمت بالا پرتاب کنید. سپس کد فعال‌سازی را وارد کنید و ستاره را مجدداً پرتاب کنید تا وارد برنامه شوید.

** واردکردن شماره موبایل معرف اجباری نیست.

 

منوی اپلیکیشن

در منوی اصلی این اپلیکیشن ۳ قسمت «پرداخت»، «پاتوق» و «بازی» به چشم می‌خورد که با کلیک روی هر کدام از دکمه‌ها، ستارهٔ آن خدمت پرتاب می‌شود و طناب آسانسور را پاره می‌کند و آن خدمت فعال می‌شود.

۱. پرداخت

در قسمت «پرداخت» این اپلیکیشن، ۶ خدمت وجود دارد که این خدمات شامل «پرداخت قبوض»، «خرید شارژ»، «پرداخت جریمه خودرو»، «خرید»، «مهربانی» و «عوارض خروج از کشور» است.

پرداخت قبض: در این قسمت برای پرداخت قبضتان باید «شناسه قبض» و «شناسه پرداخت» قبض را وارد کنید و یا باید بارکد قبض را اسکن کنید و در آخر گزینه «تأیید» را انتخاب کنید.

خرید شارژ: در این بخش برای خرید شارژ، ابتدا باید با کشیدن نوار زرد رنگ به سمت راست یا چپ، انتخاب کنید که سیم‌کارتتان به صورت مستقیم شارژ شود یا رمز شارژ برایتان پیامک شود. سپس مبلغ را نیز باید با کشیدن نوار زرد رنگ به سمت راست یا چپ انتخاب کنید و در آخر با واردکردن «شماره کارت» و «رمز دوم» و انتخاب گزینه «پرداخت»، فرایند خرید شارژ تکمیل می‌شود.

پرداخت جریمه خودرو: در این قسمت برای پرداخت جریمه خودرو خود ابتدا باید کد ۸ رقمی بارکد پشت کارت خودرو خود را وارد کنید یا بارکد کارت را اسکن کنید و بعد باید ارقامی که داخل کادر به شما نشان داده می‌شود را وارد کنید؛ سپس شرح تخلفات و مبلغ آن‌ها به شما نمایش داده می‌شود که با انتخاب هر کدام از تخلفات و انتخاب گزینه «پرداخت»، صفحه‌ای برایتان باز می‌شود که با واردکردن «شماره کارت»، «CVV2»، «تاریخ انقضا کارت» و در آخر «رمز دوم «و انتخاب گزینه «پرداخت»، جریمه شما پرداخت می‌شود.

خرید: در این قسمت می‌توانید با واردکردن «شماره پذیرنده» و «شماره ترمینال» که این اپلیکیشن از آن‌ها پشتیبانی می‌کند و یا اسکن بارکد خوان، خریدتان را انجام دهید.

مهربانی: در این قسمت ۳ خیریه «مقابله با گرسنگی»، «مهرگان» و «مادر مهربان» وجود دارد که به ترتیب برای کمک به تهیه غذا برای مستمندان، کمک به ادامه تحصیل دانش آموزان نیازمند و تهیه صبحانه برای کودکان نیازمند وجود دارد؛ که برای کمک به هر یک از این خیریه‌ها باید روی گزینه «منم هستم» کلیک کنید و با کشیدن نوار زرد رنگ به سمت‌های راست یا چپ می‌توانید تعداد وعده‌های غذایی یا تعداد سهم و یا تعداد لقمه‌هایی که می‌خواهید کمک کنید را انتخاب کنید. سپس با کلیک روی گزینه «شماره کارت» صفحه‌ای برایتان باز می‌شود که باید اطلاعات کارتتان را که شامل «شماره کارت»، «CVV2» و «تاریخ انقضا» است را وارد کنید و در آخر رمز دوم کارتتان را وارد کنید و گزینه «پرداخت» را کلیک کنید تا پرداختتان انجام شود.

عوارض خروج از کشور: برای پرداخت عوارض خروج از کشور از طریق اپلیکیشن ایوا، ابتدا باید «نوع خروج» را انتخاب کنید که سفرتان هوایی سیاحتی است یا هوایی زیارتی. بعد از انتخاب نوع خروجتان، «کد ملی» افراد را وارد کنید و روی گزینه «پرداخت» کلیک کنید. سپس اطلاعات کارتتان را که شامل «شماره کارت»، «CVV2»، «تاریخ انقضا» و «رمز دوم» است را وارد کنید تا عوارض خروج از کشور شما پرداخت شود.

** برای اضافه کردن تعداد افراد بیشتر باید روی گزینه سبز رنگی که کنار گزینه «پرداخت» است کلیک کنید.

ایوا: این قسمت درواقع نمایی از خود سایت شرکت پرداخت الکترونیک سداد است.

۲. پاتوق:

بخش پاتوق اپلیکیشن ایوا شامل سه بخش «بازی»، «جست‌وجو پاتوق» و «ایجاد پاتوق» است که با کلیک روی ستارهٔ هر کدام و پرتاب ستاره و پاره شدن طناب آسانسور فعال می‌شوند.

بازی: در قسمت بازی بخش پاتوق فعلاً یک بازی به چشم می‌خورد و آن هم بازی «موشک» است. با کلیک روی بازی موشک، صفحه‌ای برایتان باز می‌شود که در آن ۳ برنده و ۱۰ نفر برتر لیگ آن روز را در این بازی به شما نشان می‌دهد.

** لیگ بازی ایوا به صورت روزانه برگزار می‌شود و در انتها به ۳ نفر برتر جوایزی تعلق می‌گیرد. میزان جوایز نفرات برتر وابسته به تعداد دفعات انجام بازی در هر روز است. با هر بار شروع بازی میزان طلای نوشته شده برای هر بازی از حساب طلاهای بازیکن کسر می‌شود و در صورت مساوی شدن امتیازات نفرات اول تا سوم، امتیاز بازیکنی که زودتر موفق به دریافت امتیاز شده است، لحاظ خواهد شد. برای شروع بازی هم باید روی گزینه «شروع بازی» کلیک کنید.

جست‌وجو پاتوق: در این قسمت می‌توانید با واردکردن «نام پاتوق»، «تعداد اعضای آن پاتوق»، پاتوق مورد نظرتان را جست‌وجو کنید. سپس ایوا پاتوق‌هایی که با اسمی که شما وارد کرده‌اید، پیدا می‌کند. سپس شما با کلیک روی هر کدام از پاتوق‌ها، درخواست عضویت شما برای آن پاتوق ارسال می‌شود.

ایجاد پاتوق: در این قسمت می‌توانید خودتان پاتوق ایجاد کنید و با دوستانتان چت کنید و با هر پرداختی که انجام می‌دهید به طلای شما و هم پاتوقی‌هایتان اضافه می‌شود. برای ایجاد پاتوق باید «نام پاتوق»، «مرام نامه» و در آخر یکی از کاراکترهایی که در این صفحه به شما نمایش داده می‌شود را انتخاب کنید و در آخر روی علامت کلیک که در پایین صفحه قرار دارد، کلیک کنید.

۳. بازی:

در این بخش تنها یک بازی «موشک» وجود دارد که مانند بازی که در قسمت «پاتوق» وجود داشت، است.

 

** در قسمت بالای صفحهٔ اول این اپلیکیشن یک دایره وجود دارد که با کلیک روی آن می‌توانید پروفایلتان را تغییر دهید.

** با کلیک روی آسانسور نیز می‌توانید از دوستانتان درخواست طلا کنید.

 

پشتیبانی اپلیکیشن ایوا

درصورتی‌که در هنگام نصب و یا کار با اپلیکیشن ایوا با مشکلی روبه‌رو شدید، می‌توانید با شماره ۲۲۵۹۸۰۰۹-۰۲۱ تماس بگیرید و یا از طریق آدرس ایمیل info@sadadpardakht.ir با پشتیبانی اپلیکیشن ایوا در ارتباط باشید.

در صورت تمایل به آشنایی با محصولات مشابه می‌توانید به مطلب «دانلود و معرفی اپلیکیشن‌‌های پرداخت» مراجعه کنید و با اپلیکیشن‌های مشابه آشنا شوید.

درباره نویسنده

مینا حاجی

مینا حاجی دانشجوی کارشناسی رشته زبان و ادبیات اسپانیایی است و همچنین به زبان انگلیسی مسلط است. او در حال حاضر به عنوان مترجم و نویسنده در راه پرداخت فعالیت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید