انتخاب سردبیر فین‌تک فین‌تک دنیا

کمتر از یک ماه تا برگزاری Money20/20، بزرگ‌ترین رویداد فین‌تک اروپا باقی مانده است

Money20/20
نوشته شده توسط محدثه دهباشی

کمتر از یک ماه دیگر به برگزاری بزرگ‌ترین رویداد اروپایی فین‌تک، Money 20/20 باقی مانده است. این رویداد بزرگ‌ترین رویداد جهانی است که تمرکزش بر نوآوری‌های پرداخت و خدمات مالی در حوزه موبایل، خرده‌فروشی و بازاریابی است. البته رویداد  Money 20/20 یک رویداد اصالتا آمریکایی است اما در کنارش نسخه‌های اروپایی و آسیایی آن نیز وجود دارد.

درواقع Money 20/20 را نمی‌توان تنها یک رویداد دانست بلکه می‌توان آن را به چشم کاتالیزوری دید که باعث رشد و توسعه اکوسیستم پرداخت و خدمات مالی می‌شود.

از ۲۶ تا ۲۸ ماه ژوئن (پنجم تا هفتم تیرماه) بیش از ۴ هزار شرکت‌کننده از ۷۰ کشور دنیا در کپنهاگ، پایتخت دانمارک، حضور دارند. Money 20/20 فرصتی است تا کسانی که نقشی در انقلاب و تحول بازار دارند، از پرداختی‌ها گرفته تا ارائه‌دهندگان خدمات مالی، بانک‌ها و غیربانکی‌ها، اکوسیستم موبایل، صنعت خرده‌فروشی، بازاریابی و شرکت‌های داده و سرمایه‌گذاری و مشاوره دور هم جمع شوند.

 

آمار و اطلاعاتی از رویداد امسال

Money 20/20 2017 رویداد سه‌روزه‌ای در شهر کپنهاگ است که در آن بیش از ۴ هزار شرکت‌کننده، بیش از ۴۰۰ سخنران از هفتاد کشور دنیا حضور دارند و با پشتیبانی بیش از ۲۰۰ حامی تا چند هفته دیگر برگزار می‌شود.

انگلستان و ایرلند از کشورهایی هستند که با ۲۷ درصد، بیشترین حضور مخاطبان را در این رویداد دارند. بعد از آن نوبت به آمریکا و فرانسه می‌رسد که هر کدام با ۱۷ و ۱۳ درصد از دیگر کشورهای پررنگ در رویداد هستند. اما دیگر بخش‌های دنیا مانند آلمان، استرالیا، سوئیس، آسیا و اقیانوسیه، خاورمیانه، اروپای شرقی و روسیه و همینطور اروپای جنوبی هر کدام حضور کم‌رنگ‌تر و زیر ۱۰ درصد را در Money 20/20 امسال دارند.

برگزاری Money20/20

همچنین باید بگوییم که بیشتر حاضرین در رویداد هم مدیران، مدیران ارشد و معاونان شرکت‌ها هستند که بیشتر این شرکت‌ها هم شامل شرکت‌های متوسط و بزرگ، شرکت‌های فعال در حوزه پرداخت و خدمات مالی، موبایل و تکنولوژی، استارت‌آپ‌ها، دولت و شرکت‌های کوچک خرده‌فروشی است.

عناوین و موضوع صحبت‌ها و سخنرانی‌هایی که قرار است در این سه روز مطرح شود هم پنج حوزه اصلی را در بر می‌گیرد که شامل شبکه و ایجاد مشتریان جدید، یادگیری درباره تکنولوژی‌های نوآورانه، حفظ مشتری و توسعه همکاری و فروش است.

در روزهای بعدی شما را در جریان برنامه‌های سه روز رویداد قرار می‌دهیم.

درباره نویسنده

محدثه دهباشی

محدثه ده‌باشی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته زبان فرانسه از دانشگاه تربیت مدرس تهران است. او از سال 93 با راه پرداخت همکاری می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید