راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

زنجیره‌بلوک آمازون راه‌اندازی شد

0

شرکت آمازون سرویس جدیدی در حوزه زنجیره‌بلوک راه‌اندازی کرده است که می‌تواند رقیب سرویس‌های مشابه اوراکل و آی‌بی‌ام باشد. این ابزار Blockchain Templates نام دارد و در آن از شیوه BaaS استفاده می‌شود.

به گزارش ایتنا، Baas یا blockchain-as-a-service (زنجیره‌بلوک به عنوان سرویس) نوعی سامانه است که افراد و شرکت‌ها با استفاده از آن می‌توانند شبکه زنجیره‌بلوک اختصاصی خود را ساخته و توسعه دهند.

بنا به گفته وب‌سایت آمازون، Blockchain Templates راهی آسان و سریع برای ساخت و راه‌اندازی شبکه‌های امنیتی زنجیره‌بلوک با استفاده از چارچوب‌های پرطرفدار متن‌باز است. در این صورت، به جای اینکه زمان و انرژی خود را بر تنظیم دستی شبکه زنجیره‌بلوک‌تان صرف کنید، می‌توانید بر ساخت برنامه‌های زنجیره‌بلوک متمرکز شوید.

اگر چه زنجیره‌بلوک به عنوان یک سیستم ایمن و کارآمد ذخیره‌سازی اطلاعات، مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است، اما نکته اینجاست که ایجاد، اجرا و مدیریت زنجیره‌بلوک، فرایند پیچیده‌ای دارد؛ به گونه‌ای که همین پیچیدگی باعث شده بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها از ساخت سرویس زنجیره‌بلوک اختصاصی خود بازمانند.

Baas را می‌توان راهکار مقابله با این مشکل نامید؛ چرا که سازمان‌ها با استفاده از آن می‌توانند زنجیره‌بلوک را از شرکت‌های هاستینگ زنجیره‌بلوک اجاره و ظرف چند دقیقه، شبکه خود را برپا کنند.

بر همین اساس، Baas توجه غول‌های بزرگ فناوری اطلاعات را به خود جلب کرده است. مارس سال گذشته میلادی، آی‌بی‌ام نخستین شرکتی بود که سرویس Baas خود را که مبتنی بر هایپرلجر (Hyperledger) بود عرضه کرد.

پس از آن، اوراکل، بایدو، تنسنت و هواوی نیز قدم در این مسیر گذاشتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.