راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

پتانسیل ۵۰ هزار دلاری شدن بیت‌کوین در سال ۲۰۱۸

0

همانطور که پیشتر در راه پرداخت خبرش را منتشر کرده بودیم اجلاس چهار روزه مجمع اقتصاد جهانی در داووس برگزار شد و موضوع بیت‌کوین و ارزهای رمزنگاری‌شده، یکی از موضوعات اصلی بود که در این رویداد مطرح شد و صحبت‌های بسیاری را به خودش اختصاص داد.

ببینید: پذیرش با شک و تردید ارزهای رمزنگاری‌شده در کنفرانس اقتصاد جهانی داووس

به گزارش دنیای اقتصاد، جیت سینگ (Jeet Singh) یکی از تحلیلگران اقتصادی در حوزه روش‌های سرمایه‌گذاری در حاشیه نشست اقتصادی داووس گفت که به‌رغم اینکه ارزش فعلی بیت‌کوین در بازار ارزهای دیجیتال بیش از ۵۰۰ میلیارد یورو است، نوسانات موجود در این ارز مجازی اتفاقی طبیعی است.

این تحلیلگر بازار سرمایه که خود در ۶ سال اخیر در زمینه ارزهای مجازی به فعالیت پرداخته، به خبرنگاران گفته است که نوسان قیمتی ۷۰ تا ۸۰ درصدی یا حتی بیشتر در بازار ارزهای مجازی موضوعی عادی است. افزون بر این، سینگ اذعان کرده است که در کشورهای مختلف بیت‌کوین ماهیت‌های مختلفی دارد. به‌طور مثال، «در آمریکا بیت‌کوین به‌عنوان کالایی اساسی در نظر گرفته می‌شود و این در حالی است که بیت‌کوین در سوئیس بیشتر به نوعی «ارز» شباهت دارد». او پیش‌بینی کرده است که به‌رغم نوسانات موجود در قیمت بیت‌کوین، ارزش این ارز مجازی در سال ۲۰۱۸ به ۵۰ هزار دلار خواهد رسید.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.