راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

چهارمین سمینار مرکز تماس «نسل آینده مراکز ارتباط» ۷ دی برگزار می‌شود

مرکز ارتباط در همه سازمان‌ها چه کوچک و چه بزرگ همواره به‌عنوان یک ابزار کارآمد و مهم، در خط مقدم پاسخگویی به انتظارات در حال تغییر سازمان و مشتریان آن قرار دارد و به‌صورت پل ارتباطی بین سازمان و مشتریانش، شکل‌دهنده چهره سازمان است. از سویی سرعت بالای رشد تکنولوژی و مهم‌تر، تغییر شیوه زندگی مشتریان نشان از آن دارد که به‌زودی تغییرات بنیادینی در مراکز تماس رخ خواهد داد که این تغییرات قطعاً منجر به ایجاد تحول در ماهیت و حتی ظاهر و عملکرد این مراکز خواهد شد.

با توجه به افزایش تعداد مراکز تماس در جوامع امروزی و روی آوردن بسیاری از سازمان‌ها به متمرکز کردن خدمات و پشتیبانی مشتریان و پس از برگزاری سه دوره سمینار سراسری در این حوزه، چهارمین سمینار «نسل آینده مراکز ارتباط» در روز پنجشنبه، ۷ دی‌ماه ۱۳۹۶ در پارک علم و فناوری پردیس از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۷ برگزار می‌شود.

در این سمینار یک‌روزه تصویری بنیادین از مراکز تماس، بحث کلان داده‌ها و رایانش ابری داده‌های حجیم ارائه می‌شود و به موضوعاتی نظیر تحولات ایجاد شده در ارائه خدمات به مشتریان، چگونگی حرکت از مرکز هزینه به مرکز فرصت، چگونگی حرکت از سلف‌سرویس به سلفی سرویس و معرفی سوپر کارشناسان آینده پرداخته خواهد شد.

ثبت‌نام از طریق شماره تماس ۸۹۳۱۳۱۱۴ یا مراجعه به سایت iccs24.com امکان‌پذیر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضو خبرنامه راه پرداخت شوید
اطلاع از آخرین روندها و رویداهای فناوری‌های مالی ایران و جهان