راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

اولین رویداد تلفن همراه و توسعه زندگی شهری برگزار می‌شود

نخستین رویداد موپک برای تلفن همراه، برنامه‌ریزی و توسعه زندگی شهری از ۲۶ مهرماه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، نخستین رویداد موپک برای تلفن همراه، برنامه‌ریزی و توسعه زندگی شهری با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری از ۲۶ مهرماه برگزار می‌شود.

در سال‌های اخیر استفاده از فناوری‌های ICT برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای فناورانه نوپا یا همان استارت‌آپ‌ها از دو منظر کاهش هزینه‌ها و تسهیل امور اجرایی و ایجاد اشتغال مورد استقبال دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی کشور قرار گرفته است.

شهرداری منطقه ۵ تهران با همکاری ستاد فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی رویداد موپک (تلفن همراه، برنامه‌ریزی و توسعه زندگی شهری) از ۲۶ تا ۲۹ مهرماه جاری در مجتمع تجاری کوروش مال برگزار می‌شود.

شهر هوشمند، خدمات مرتبط با مراکز و مجتمع‌های تجاری، گردشگری شهری و کارآفرینی، کارآفرینی در بافت فرسوده، اقتصاد شهری و خانواده‌ها، ترافیک و فرهنگ رانندگی، دست‌فروشی و سد معبر، مدیریت پسماند و تفکیک زباله (خشک و تر)، کارآفرینی اقشار آسیب‌دیده اجتماعی، زنان بدسرپرست و سرپرست خانوار از جمله موضوعات این رویداد هستند. این رویداد در دو بخش استارت‌آپ ویکند و نمایشگاه برگزار می‌شود.

در بخش استارتاپ ویکند شرکت‌کنندگان در یک فضای مشترک با کمک مربیان خبره که از میان کارآفرینان موفق و متخصصین حوزه مدیریت شهری انتخاب شده‌اند، در جهت تبدیل ایده‌های خود به کسب‌وکار موفق تلاش می‌کنند. همچنین در بخش نمایشگاهی نیز اقدام به معرفی شرکت‌ها، کسب‌وکارهای جدید، ایده دادن به فارغ‌التحصیلان برای یافتن جایگاه شایسته، تعامل و ارتباط با صنعت خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.