راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

رونمايى از دستگاه‌های ایزی شارژ برای شارژ 24ساعته کارت بلیت الکترونیک تهران

در جهت افزایش راه‌های شارژ کارت‌های بلیت حمل‌ونقل شهری تهران و تسهیل دسترسی همشهریان به نقاط شارژ این کارت‌ها، دستگاه‌های «ایزی شارژ» جهت افزایش رفاه حال شهروندان در نقاط پرتردد مسافران شهری نصب و راه‌اندازی شدند.

با توجه به صدور بیش از 20 میلیون کارت بلیت الکترونیک شهری برای شهروندان تهرانی و استفاده روزانه این کارت‌ها در بزرگ‌ترین سیستم حمل‌ونقل شهری کشور در شهر تهران، محدودیت نقاط شارژ کارت بلیت الکترونیکی یکی از مهم‌ترین مسائل پیش روی این سیستم بوده است. با وجود تلاش‌های شهرداری تهران در خصوص افزایش نقاط شارژ کارت بلیت الکترونیک و افزایش رضایت همشهریان در خصوص بسترهای شارژ کارت بلیت الکترونیک، همچنان توسعه شبکه فروش شارژ کارت بلیت الکترونیک لازم به نظر می‌رسید که با ارائه راهکار جدید با عنوان «ایزی شارژ» این مسئله تا حد زیادی مرتفع خواهد شد.

شهروندان می‌توانند با مراجعه به دستگاه‌های ایزی شارژ که چندی است در ایستگاه‌های مترو و بی‌آرتی نصب شده‌اند، بدون نیاز به مراجعه به باجه‌های فروش و بدون نياز به همراه داشتن پول نقد و تنها با استفاده از كارت بانكى خود، کارت بلیت الکترونیک خود را شارژ کنند.

به همين منظور از اين دستگاه ها كه در دو نوع مختلف مخصوص مترو و بى آرتى طراحى شده اند و در آينده در اغلب نقاط پرتردد شهر تهران در دسترس خواهند بود، در سومين نمايشگاه تامين كنندگان متروى تهران در بوستان گفتگو با حضور مقامات شهردارى تهران بزرگ رونمايى خواهد شد.

دستگاه ایزی شارژ یک دستگاه خودكار است که برای شارژ کارت بلیت الکترونیک تهران یا همان «كارت ایزی پِی» استفاده می‌شود و پراستفاده‌ترین کاربردهای این کارت در مترو، بی‌آرتی و پارکومترهای شهری است.

رونمايى از دستگاه‌های «ایزی شارژ» برای شارژ 24ساعته کارت بلیت الکترونیک تهران
رونمايى از دستگاه‌های «ایزی شارژ» برای شارژ 24ساعته کارت بلیت الکترونیک تهران

یکی از مزیت‌های دستگاه ایزی شارژ، ارائه خدمات 24 ساعته به همشهریان تهرانی است که در هر ساعت از شبانه‌روز و حتی ایام تعطیل می‌توانند کارت بلیت الکترونیک خود را بدون نياز به همراه داشتن پول نقد شارژ كنند.

در حال حاضر عملیات نصب 100 دستگاه ایزی شارژ در ایستگاه‌های مترو و 320 دستگاه در ایستگاه‌های بی‌آرتی انجام شده است و بخش قابل توجهی از تراکنش‌های شارژ کارت بلیت الکترونیک روی این دستگاه‌ها صورت می‌گیرد.

1 دیدگاه
  1. ساناز دهقانی می‌گوید

    با سلام و احترام
    آیا حضرتعالی می توانید به اینجانب در آگاهی از اینکه خدمات پرداخت توسن سها از طریق psp انجام می شود یا از طریق سوئیچ بانک کمک کنید؟؟؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.