راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

ارتقای گواهینامه‌های امنیتی درگاه‌های پرداخت اینترنتی

0

شرکت شاپرک، در راستای بهبود کیفیت و امنیت پرداخت‌های اینترنتی کشور، گواهی‌نامه‌های امنیت دیجیتال درگاه‌های پرداخت اینترنتی را ارتقا داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شاپرک، در دوران سخت تحریم‌های غرب علیه ایران، صدور گواهی‌نامه‌های امنیتی دیجیتال رسمی برای دامنه‌های ایران «دات. آی.آر (.ir)» توسط کمپانی ترکیه‌ای «ترک تراست» صورت می‌گرفت که بسیاری از درگاه‌های اینترنتی زیرساختی و مهم کشور از این گواهی‌نامه استفاده می‌کردند.

برخی از گوشی‌ها و تبلت‌های قدیمی (به دلیل عدم امکان به‌روزرسانی مرورگرهای آن‌ها) با گواهی‌نامه‌های صادرشده از این کمپانی سازگار نبودند و به اشتباه، خطایی امنیتی نمایش می‌دادند و موجب نگرانی کاربران می‌شدند. شاپرک با مشاهده این مشکل، پس از بررسی تأمین‌کنندگان مختلف گواهی‌نامه‌های دیجیتال، توانست گواهی‌نامه امنیت دیجیتال درگاه‌های پرداخت اینترنتی کشور را از تأمین‌کنندۀ دیگری دریافت کند که از ابتدای مردادماه سال جاری این گواهی‌نامه‌ها در اختیار همه شرکت‌های خدمات پرداخت قرارگرفته است.

این گزارش حاکی است: با تسریع در بکارگیری گواهی‌نامه امنیت دیجیتال جدید، توسط شرکت‌های خدمات پرداخت کشور، مشکل خطای اشتباهی گوشی‌های قدیمی نیز رفع می‌شود و کاربران و شهروندان با احساس امنیت بیشتری می‌توانند عملیات پرداخت اینترنتی خود را انجام دهند.

شایان‌ذکر است که شاپرک در آینده نیز برای درگاه‌های پرداخت اینترنتی جدید از این گواهی‌نامه امنیتی استفاده خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.