راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

استقرار CoreBanking از مهمترین برنامه‌های بانک تجارت / تجارت ۱۵۰ شعبه غیر ضروری را جمع می‌کند

مدیرعامل بانک تجارت از برنامه این بانک برای استقرار کامل سامانه بانکداری جامع متمرکز (CoreBanking) ظرف سه سال آینده خبر داد. محمدابراهیم مقدم نودهی گفت: میزان مطالبات معوق  این بانک از رقم ۱۱۰ هزار میلیارد ریال به رقم ۷۰ هزار میلیارد ریال کاهش یافته است که۴۰هزار میلیارد ریال کاهش را نشان می دهد. وی در عین حال از به کارگیری سامانه‌های جدید اعتبار سنجی و تغییر روش‌های اعطای تسهیلات در بانک با هدف جلوگیری از انحراف از معیار نسبت تخصیص منابع به منابع تجهیز‌شده خبر داد و گفت: خوشبختانه در دو سال اخیر انحرافی درتخصیص منابع تجارت وجود نداشته است.

مدیر عامل بانک تجارت در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون هزار و ۸۵۰ شعبه بانک تجارت در اقصی نقاط کشور اقدام به ارائه خدمات بانکی به هم میهنان می‌کنند از برنامه این بانک برای تبدیل هریک از شعب بانک به یک واحد عملیاتی سودآور خبر داد و یادآور شد: در همین راستا تا پایان امسال ۱۵۰ شعبه غیر ضرور خود را جمع‌آوری می‌کند.

 وی جمع‌آوری شعب زیان‌ده و ناکارآمد بانک‌ها را به نفع اقتصاد کشور دانست و یادآور شد: تعطیلی شعب زیان‌ده همزمان با توسعه ابزارهای خدمات بانکداری الکترونیک از هدررفت منابع کشور جلوگیری می‌کند.

مقدم موضوع توسعه خدمات نوین این بانک را مورد اشاره قرار داده و گفت: مهم‌ترین برنامه بانک تجارت در این حوزه استقرار سامانه بانکداری جامع متمرکز (CoreBanking) است که اقدامات اولیه مربوط به نگارش این سامانه انجام شده و با پیاده‌سازی کامل آن در سه سال آینده شاهد تحول مهمی در توسعه خدمات بانک تجارت خواهیم بود.

مدیرعامل بانک تجارت در پایان به برنامه‌های این بانک برای حضور در عرصه بانکداری بین‌الملل با توجه به آغاز روند لغو تحریم‌ها خبر داد و اظهار داشت : علاوه بر ایجاد روابط کارگزاری با بانک‌های بزرگ بین‌المللی و تقویت شعب بانک در بریتانیا، تاجیکستان، فرانسه و آلمان، در صدد آن هستیم تا پس از رفع تحریم‌ها شعبه‌ای در یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس تأسیس کنیم.

منبع: بانک تجارت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.