بانک‌تک (BankTech)

موسسه مالی و اعتباری مهر موفق به کسب نشان مبارزه با تقلب شد

نوشته شده توسط رضا قربانی

موسسه مالی و اعتباری مهر در دومین کنفرانس پیشگیری از تقلب و سوء‌استفاده‌های مالی که با هدف افزایش سطح دانش و مهارت مدیران و کارشناسان این حوزه و به منظور توسعه کنترل‌های پیشگیرانه برگزار شد، نشان مبارزه با تقلب را دریافت کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی موسسه مالی و اعتباری مهر، در این همایش تعدادی از استادان برجسته و صاحب‌نظر در حوزه حسابداری و حسابرسی و کشف تقلب از جمله پروفسور ذبیح‌اله رضایی و دکتر نتاج ـ مدیرعامل موسسه مالی و اعتباری مهر ـ سخنرانی نمودند و در ادامه دکتر رهنما، دکتر حسینی (معاون نظارت بر بورس‌های سازمان بورس) و دکتر پوریانسب (دبیر همایش) به ارائه مقالات خود پرداختند.

غلامرضا نجمی – معاون بازرسی و حسابرسی موسسه مالی و اعتباری مهر – با اشاره به نقش مهم این همایش در آگاه‌سازی مدیران و کارکنان برای پیشگیری و کشف به موقع تقلب، به تشریح اقدامات معاونت بازرسی و حسابرسی موسسه مالی و اعتباری مهر در راستای پیشگیری از تقلب و تقویت کنترل‌های داخلی از جمله؛ تهیه سند راهبردی، مبنا قرار دادن ‌IT‌، تدوین نظام جامع منابع انسانی و تشکیل کمیته‌های تخصصی مختلف، استاندارد کردن فرایندهای موسسه بر اساس ISO و انجام عملیات خودارزیابی بر اساس مدل تعالی ( EFQM) پرداخت.

وی با تبیین اولویت‌های راهبردی معاونت بازرسی و حسابرسی موسسه اهم اقدامات کنترلی این معاونت را ، توسعه فرهنگ نظارت‌پذیری، شفاف‌سازی، پاسخگویی و قانون‌مداری، تمرکز بر کنترل‌های پیشگیرانه، توسعه IT در امر نظارت و کنترل و بهبود دیدگاه مدیران نسبت به بازرسی و حسابرسی به عنوان یاور مدیریت، تشریح کرد.

نجمی بازرسی‌های حضوری چند مرحله‌ای، بازرسی‌های الکترونیک (نامحسوس) از شعب، انجام عملیات حسابرسی مالی، بررسی عملکرد مدیریت شعب استان‌ها و ۲۵ درصد از شعب نمونه، برگزاری جلسات قرائت پیش نویس گزارش‌های حسابرسی و مجامع داخلی مدیریت شعب استان‌ها با حضور مدیرکل و سایر مدیران استان در راستای افزایش اثر بخشی عملیات حسابرسی و توسعه نظام پاسخگویی، ابلاغ و پیگیری تکالیف مجامع داخلی، توسعه کانال‌های رسیدگی به شکایات و گزارش‌های کارکنان و مشتریان و تهیه طرح جامع ریشه‌یابی و پیشگیری تخلفات را از جمله اقدام‌های اساسی این معاونت برشمرد.

در حاشیه کنفرانس، موسسه مالی و اعتباری مهر با برپایی غرفه نمایشگاهی علاوه بر اطلاع‌رسانی نسبت به محصولات و خدمات خود، اهم اقدامات کنترلی معاونت بازرسی و حسابرسی و سایر بخش‌های موسسه در زمینه پیشگیری از تقلب و فساد مالی را به نمایش گذاشت.

گفتنی است در مراسم افتتاحیه این کنفرانس که با حضور کارشناسان حسابرسی، بازرسی، حسابداری و مالی ادارات، نهادها، شرکت‌ها، موسسات حسابرسی و خدمات مالی و بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری در سالن همایش‌های خلیج فارس پژوهشکده نیرو برگزار شد، نشان “رزمنده مبارز با تقلب” به دکتر نتاج مدیر عامل موسسه مالی و اعتباری مهر اعطا شد.

درباره نویسنده

رضا قربانی

رضا قربانی هستم؛ بنیان‌گذار شبکه راه پرداخت؛ یک B2B Digital Media در حوزه فین‌تک ایران. با کمک همکارانم کتاب‌هایی درزمینهٔ فین‌تک منتشر کردیم، مثل بانک ۳.۰، بانک دیجیتال، بانکداری مجازی، گسست بانک‌ها، دانشنامه پرداخت و بانکداری الکترونیکی و چند کتاب دیگر. انتشار این کتاب‌ها علاقه شخصی من است که افراد بیشتری با فین‌تک آشنا شوند. سردبیر ماهنامه عصر تراکنش هم هستم که به‌صورت تخصصی درزمینهٔ فین‌تک منتشر می‌شود. تولید ویدیو و پادکست یکی دیگر از کارهایی است که با کمک همکارانم انجام می‌دهم. روزنامه‌نگاری با آفتابگردان همشهری در من شروع شد و با گنبد کبود ابرار جدی شد و در روزنامه شریف به نتیجه رسید. در رسانه‌هایی مثل عصر ارتباط، پیوست، دنیای اقتصاد و تجارت فردا، مدیریت ارتباط و چند جای دیگر چیزهایی نوشته‌ام و در هفته‌نامه شنبه دبیر صفحه فین‌تک هستم. اگر می‌خواهید بیشتر درباره من بدانید لطفا وبلاگ مدیر رسانه را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

۱ دیدگاه

/* ]]> */