راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

شرکت داده‌پردازی کیسان، جایگاه اول را در میان شرکت‌های معتمد مالیاتی کسب کرد

بر اساس گزارش مرکز تنظیم مقررات پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان

گزارش عملکرد شرکت‌های معتمد مالیاتی توسط مرکز تنظیم مقررات پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان منتشر شد. طبق گزارشی که در خردادماه 1403 توسط مرکز تنظیم مقررات پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان ارائه شد، شرکت داده‌پردازی کیسان، جایگاه اول را در میان شرکت معتمد مالیاتی کسب کرده است.

به گزارش روابط عمومی داده‌پردازی کیسان، مرکز تنظیم مقررات پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان، اولین گزارش خود را بر مبنای فاز اول شاخص‌های اجرایی در ارزیابی شرکت‌های معتمد که در اسفند ماه ۱۴۰۲ به تصویب رسیده است، منتشر کرد. بر اساس این گزارش شرکت داده‌پردازی کیسان در بین شرکت‌های معتمد توانسته با محقق کردن اغلب شاخص‌ها رتبه اول را در بین شرکت‌های معتمد به‌ دست آورد.

شاخص سهم بازار شرکت داده‌پردازی کیسان بر اساس این گزارش به شرح زیر است:
سهم کیسان در مؤدیانی که از طریق شرکت‌های معتمد مالیاتی اقدام به ارسال صورت‌حساب کرده‌اند به ترتیب زیر است:

  • سهم بازار 61 درصدی در بخش مؤدیان حقیقی
  • سهم بازار 54 درصدی در بخش مؤدیان حقوقی

شرکت داده‌پردازی کیسان در سال 1401 فعالیت خود را آغاز کرده‌است و در حال‌حاضر بیش از 25 هزار مؤدی‌مالیاتی از طریق راهکارهای مختلف این شرکت صورتحساب‌های الکترونیکی خود را ارسال می‌کنند. این مشتریان شامل شرکت‌های بزرگی نظیر همراه اول، بانک‌خاورمیانه، شرکت فولاد خوزستان و همچنین کسب‌وکارهای کوچکتری مانند فعالان صنف طلا و جواهر و نمایندگان بیمه می‌‎شود.

همچنین از نظر شاخص پراکندگی در حال حاضر مؤدیان مالیاتی در 31 استان و 750 شهر مختلف از خدمات کیسان استفاده می‌کنند. کیسان با بیشترین پراکندگی جغرافیایی توانسته علاوه بر استان تهران، در اکثر استان‌های ایران از جمله کرمان، آذربایجان غربی، قم و خراسان جنوبی راه را برای تحقق شاخص‌های عملکردی خود باز کند.

  • با توجه به فراخوان صنف طلا و جواهر، تعداد مؤدیان و تعداد صورت‌حساب‌های ارسالی مؤدیان این صنف نیز به‌عنوان یکی دیگر از شاخص‌های فرعی بررسی کرده است.
    طبق این گزارش در صنف طلا و جواهر 2096 مؤدی‌مالیاتی اقدام به ارسال صورتحساب الکترونیکی کرده‌اند که 39.6 درصد آنها مشتریان کیسان بوده‌اند.

نرم‌افزار زرسان به‌عنوان راه‌حلی عملی و آسان برای مؤدیان صنف طلا و جواهر تاثیر به سزایی در به‌دست آوردن این اعتماد و آمار ایفا کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.