راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

آغاز عملیات حفاری پروژه فیبر نوری مبین‌نت در شهر سقز

عملیات اجرایی پروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها (FTTx) در شهر سقز استان کردستان توسط شرکت ارتباطات مبین‌نت آغاز شد.

در راستای تعهد مبین‌نت به‌عنوان یکی از اپراتورهای دارای پروانه UNSP برای ایجاد پوشش فیبر نوری برای ۳ میلیون خانوار در سطح کشور، این شرکت در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ عملیات حفاری و پیاده‌سازی شبکه فیبر نوری را در شهر سقز آغاز کرده است.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت ارتباطات مبین‌نت، ۳۱ شهر استان کردستان در فهرست شهرهای تحت تعهد مبین‌نت قرار دارند که در حال حاضر عملیات اجرایی در شهرهای سنندج و سقز آغاز شده و مذاکرات با دیگر شهرهای این استان نیز در حال انجام است.

در عملیات فیبر نوری شهر سقز، ۴۹ هزار خانوار تحت پوشش اینترنت فیبر نوری قرار گرفته و ۷۳ کیلومتر حفاری در بستر این شهر انجام خواهد شد. با پیاده‌سازی این پروژه، ۷۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری توسط مبین‌نت در این شهر صورت می‌گیرد.

مبین‌نت در حال حاضر در ۵ استان مازندران، اردبیل، آذربایجان شرقی، خوزستان و کردستان در حال انجام عملیات اجرایی پروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها (FTTx) می‌باشد و در تلاش است در راستای هوشمندسازی و با ایجاد شبکه فیبر نوری در شهرهای مختلف کشور، اتصال با سرعت ۱۰۰۰ مگابیتی را برای کاربران اینترنت محقق کند.

منبع مبین نت
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.