راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

مراسم اهدای جوایز مسابقه فتح پرچم اسنپ برگزار شد / کشف رویکردهای نوآورانه برای حل چالش‌های امنیت سایبری

مراسم اهدای جوایز مسابقه فتح پرچم اسنپ برگزار و از ۱۰ تیم برگزیده تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی گروه اسنپ، اولین دوره مسابقات فتح پرچم (CTF) گروه اسنپ در تاریخ ۳ اسفند با حضور ۶۸۰ نفر در قالب ۴۰۰ تیم از سراسر ایران به مدت ۲۴ ساعت برگزار شد و در روز پنج‌شنبه ۱۷ اسفند، ۱۰ تیم‌ اول برگزیده برای دریافت جوایزشان در دفتر مرکزی گروه اسنپ حاضر شدند. این رقابت با هدف به چالش کشیدن مهارت‌های علاقمندان حوزه امنیت سایبری، کشف رویکردهای نوآورانه برای حل مسئله و ارتباط‌سازی و آشنایی با دیگر علاقه‌مندان حوزه امنیت سایبری طراحی و برگزاری آن با استقبال گسترده‌ای روبه‌رو شد.

در رقابت فتح پرچم اسنپ ۳۵ چالش در زمینه وب، مهندسی معکوس، رمزنگاری پیشرفته (کریپتوگرافی)، جرم‌شناسی (فارنزیک) و نفوذ به برنامه‌های کاربردی (اکسپلویت) طراحی شده بود که از مجموع آنها ۲۶ چالش توسط تیم‌های شرکت‌کننده حل شد و ۹ چالش حل‌نشده باقی ماند.

امیرحسین قاسمی، مدیر تیم امنیت سایبری گروه اسنپ در مراسم اهدای جوایز این مسابقه گفت: «با توجه به اینکه این اولین دوره‌ مسابقه فتح پرچم گروه اسنپ بود، فکر می‌کنم موفق شدیم به هدف‌مان که برگزاری یک مسابقه با استانداردهای بالا بود، برسیم. در دوره‌های آتی برای رفع کاستی‌ها و بهبود سطح کیفی مسابقه از نظرات شما استفاده خواهیم کرد.»

قاسمی به دیگر فعالیت‌های تیم امنیت سایبری گروه اسنپ؛ ازجمله برنامه باگ‌بانتی اشاره و بیان کرد: «برنامه باگ‌بانتی گروه اسنپ از سال ۱۳۹۹ شروع شد و تا امروز به ۸۲ ریپورت در این برنامه، جایزه‌ نقدی داده شده و در مجموع حدود ۵۰۰ میلیون تومان به هانترها پرداخت شده است. این برنامه اولین برنامه مستقل در بین شرکت‌ها و سازمان‌هاست که تمامی مراحل دریافت گزارش، تریاژ گزارش و پرداخت جایزه به صورت درون‌تیمی انجام می‌شود.»

او همچنین این رقابت‌ها را فرصتی برای یافتن استعدادهای حوزه‌ امنیت سایبری دانست و اشاره کرد که تاکنون دو نفر از برنامه باگ‌بانتی جذب تیم امنیت گروه اسنپ شده‌اند.

در این مراسم نمایندگانی از سه تیم اول و همین‌طور تیم چهارم تا دهم در دفتر مرکزی گروه اسنپ حاضر شدند و علاوه بر سه جایزه اصلی ۴۰، ۶۰ و ۱۰۰ میلیونی این رقابت، به تیم‌های چهارم تا ششم، سه میلیون تومان اعتبار اسنپ، تیم هفتم تا نهم دو میلیون تومان و تیم دهم یک میلیون تومان اعتبار اسنپ اهدا شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.