راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

برنده‌های مدال طلای مسابقات جهانی محاسبات ذهنی، مهمان بلوبانک سامان شدند / اعطای ۲۴ کارت‌ بانکی بلوجونیور به اعضای تیم

شهریورماه امسال تیم محاسبات ذهنی ایران، متشکل از ۲۴ دانش‌آموز دختر و پسر، در رده سنی شش تا 14ساله موفق شد رتبه نخست مسابقات جهانی محاسبات ذهنی با چرتکه را در کشور هند کسب کند. در همین راستا بلو، نئوبانکی که به نظر می‌رسد برای تحقق «مسئولیت اجتماعی» خود، مسیر تازه‌ای را طراحی و در آن حرکت می‌کند، از این دانش‌آموزان دعوت کرد که از سراسر ایران به پایتخت بیایند و یک روز متفاوت را تجربه کنند.

در روز دوازدهم مهرماه، دارندگان مدال طلای جهانی که اعضای تیم ملی محاسبات ذهنی هستند، از شهرهای مختلف کشور همچون تهران، همدان، ملایر، کاشان، بندر‌عباس، مبارکه، قم، کرج و… به باغ کتاب تهران آمدند و از مجموعه‌هایی مثل باغ علم کودک و نوجوان دیدن کردند و از بلو جایزه گرفتند.

در نیمه روز، در مراسمی که برای تقدیر از بچه‌ها و تشویق آنها تدارک دیده شده بود، نعمت میرزایی، مدیرعامل مجموعه ذهن نو و سرپرست تیم محاسبات ذهنی گفت: «کاری که بلوبانک در حمایت و تجلیل از این تیم و اعضای آن انجام داده، بی‌نظیر و خاص است و خوشحالیم که این نئوبانک به‌عنوان یک مجموعه دانش‌بنیان نگاه ویژه‌ای به دانش‌آموزان نابغه و موفق تیم محاسبات ذهنی داشته است. امیدوارم که این قبیل حمایت‌ها مورد الگوبرداری سایر شرکت‌ها و کسب‌وکارها واقع شود.»

گفتنی است بلوبانک سامان توجه و نگاه ویژه‌ای به کودکان و نوجوانان داشته و طراحی یک سرویس بانکی اختصاصی مثل بلوجونیور نیز یکی از نتایج این رویکرد است.

بلوجونیور، سرویس ویژه بلو برای آموزش مسائل مالی به کودکان هفت تا ۱۴ساله است که اپلیکیشن و کارت‌ بانکی مخصوص به خود را دارد تا والدین از طریق این ابزارها بتوانند مسائل ابتدایی در مورد پول، پس‌انداز، تراکنش بانکی و… را به کودک خود به‌خوبی آموزش دهند.

اپلیکیشن بلوجونیور از بخش‌هایی مثل قلک و پاداش بهره می‌برد تا کودکان به شکل عملی و با پول واقعی با مفاهیمی مثل پس‌انداز و کسب درآمد آشنا شوند. در بخش پاداش، والدین برای هر کار خوب و مثبت فرزند خود مثل تمیز کردن روزانه اتاق یا کمک در کارهای خانه، مبلغی را در نظر گرفته و به‌ حساب فرزندشان واریز می‌کنند تا کودک علاوه بر آشنایی نزدیک با ارزش پول، برای انجام مسئولیت‌های بیشتر در آینده آماده شود و درک درستی از حقوق گرفتن به‌ازای انجام یک کار پیدا کند. 

در بخش قلک نیز والدین می‌توانند یک هدف خاص مثل خرید دوچرخه، اسبا‌ب‌بازی و… را برای کودک خود تعیین کنند. پس از آن کودکان هر مبلغی که به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند را در این بخش پس‌انداز کرده و برای رسیدن به هدف مشخص‌شده تلاش می‌کنند.

در مراسم تجلیل از تیم محاسبات ذهنی با چرتکه ایران، کارت‌های بانکی بلوجونیور به اعضای ۲۴نفره این تیم اهدا شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.