راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

مقایسه کارمزد انتقال تتر در هشت شبکه بلاکچین در بیت‌پین

تتر، یکی از ارزهای دیجیتال مورد علاقه کاربران ایرانی است که با نماد USDT شناخته می‌شود و در مقایسه با سایر توکن‌ها، قیمت نسبتاً ثابتی دارد. در واقع، تتر یک استیبل‌کوین است که ارزش آن با دلار آمریکا مطابقت دارد. به همین دلیل، تتر در شرایط نوسانات بازار برای حفظ ارزش دارایی‌ها، ابزار مناسبی به شمار می‌رود.


چرا توکن تتر برای ایرانی‌ها اهمیت دارد؟


به گزارش بیت‌پین، تتر، برخلاف سایر ارزهای دیجیتال به عرضه و تقاضای بازار وابسته نیست و ارزشی ثابت و برابر با يك دلار آمریکا دارد. استفاده از این ارز دیجیتال برای کاربران ایرانی‌، چندین مزیت مهم به همراه دارد:

نوسانات بازار رمزارزها روی قیمت تتر تأثیری نداشته و ارزش این ارز دیجیتال در شرایط مختلف بازار، تا حدودی حفظ می‌شود. استفاده از این استیبل‌کوین، راهی مناسب برای پرداخت‌های بین‌المللی، خرید کالا و خدمات آنلاین در شرایط تحریم یا در دسترس نبودن دلار است.

کاربران برای انجام تراکنش‌ها با تتر به شبکه‌ای مطمئن، سریع و ارزان نیاز خواهند داشت که تمام نیاز‌های‌ آنها را به‌ بهترین شکل پوشش دهد. صرافی بیت‌پین هم برای کمک به کاربران ایرانی و راحتی هرچه بیشتر آنها، علاوه‌ بر شبکه‌های معمول ERC20، TRC20 و BEP20، پنج شبکه جدید دیگر را برای انتقال تتر به پلتفرم خود اضافه کرده است. این شبکه‌ها، بهترین کارمزد‌ها را برای نقل‌وانتقالات از طریق این استیبل‌‌کوین ارائه می‌دهند. در ادامه بهترین شبکه‌ها برای انتقال تتر را معرفی خواهیم کرد.


بهترین شبکه‌ها برای انتقال ارز دیجیتال تتر با کارمزد کمتر در بیت‌پین


پروتکل Omni به‌عنوان اولین شبکه‌ بلاکچینی شناخته می‌شود که امکان انتقال ارز دیجیتال تتر روی آن فراهم شد. پس از مدتی این امکان برای شبکه‌های دیگری مانند ترون و اتریوم نیز ایجاد شد، تا جایی که در حال حاضر می‌توان این ارز دیجیتال را روی چندین شبکه‌ مختلف انتقال داد.

کارمزد انتقال روی شبکه‌های اتریوم و ترون، شناور و متغیر است.

دقت داشته باشید که هر شبکه‌ بلاکچین، مزایا و معایب خاص خود را دارد و این کاربر است که باید با توجه به نیاز و هدف خود به محاسبه کارمزد انتقال تتر در شبکه‌های بلاکچین بپردازد و سپس یک شبکه را از میان بهترین شبکه‌ها برای انتقال ارز دیجیتال تتر انتخاب کند. در این قسمت بهترین شبکه‌ها برای انتقال ارز دیجیتال تتر را معرفی می‌کنیم و پس از آن با اشاره به مزایا و معایب هر کدام، به شما کمک خواهیم کرد بهترین شبکه را برای انتقال ارز دیجیتال تتر انتخاب کنید.

اتریوم (Ethereum): اتریوم شبکه‌ بلاکچین هوشمندی است که قابلیت اجرای قرارداد‌های هوشمند را دارد و انتقال ارز دیجیتال تتر هم در سال ۲۰۱۷ روی این شبکه‌ با استاندارد ERC-20 امکان‌پذیر شد. ERC-20 استانداردی برای توکن‌های قابل تبادل روی شبکه‌ اتریوم است که به‌وسیله‌ آن، معاملات و تراکنش‌های تتر روی شبکه اتریوم با استفاده از آدرس‌های بلاکچین اتریوم، ثبت و ذخیره می‌شوند.

ترون (Tron): ترون هم مانند اتریوم، شبکه بلاکچین هوشمندی است که قابلیت اجرای قرارداد‌های هوشمند را دارد و در سال ۲۰۱۸، به‌عنوان رقیبی برای اتریوم راه‌اندازی شد. ترون پلتفرمی غیرمتمرکز برای خلق و به‌اشترا‌ک‌گذاری محتواست که ارز دیجیتال تتر را با استاندارد TRC20 در شبکه انتقال می‌دهد.

استاندارد BEP20 :BEP-20، استانداردی برای انتقال تراکنش‌ها روی شبکه Binance Smart Chain است که در ابتدا برای انتقالات صرافی غیرمتمرکز Binance DEX طراحی شد؛ نقل‌وانتقالات با این استاندارد، سریع و کم‌هزینه انجام می‌شود.

آربیتروم (Arbitrum): آربیتروم، پروتکل لایه دوم بلاکچین اتریوم است که با استفاده از راهکار Optimistic Rollup یا رول‌آپ خوشبینانه، امکان اجرای قرارداد‌های هوشمند را با سرعت و هزینه پایین فراهم می‌کند.

رول‌آپ خوشبینانه، راهکاری برای برطرف‌کردن مشکل مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم است و اساس کار آن، جمع‌آوری و فشرده‌سازی تراکنش‌ها خارج از زنجیره اصلی و انتقال نتایج به زنجیره در مرحله‌ بعدی است؛ امکان انتقال ارز دیجیتال تتر در سال ۲۰۲۱ روی شبکه آربیتروم فراهم شد.

کوکوین شیرز (KCC): کوکوین شیرز مانند BEP20، استانداردی برای انتقال توکن‌های قابل‌ تبادل روی شبکه KuCoin Community Chain یا KCC است و در سال ۲۰۲۱ با همگام‌سازی با شبکه‌ اتریوم، انتقال ارز دیجیتال تتر روی آن امکان‌پذیر شد.

اپتیمیزم (Optimism): اپتیمیزم هم مانند آربیتروم، راهکار لایه دو برای برطرف کردن مشکل مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم است که از طریق رول‌آپ خوشبینانه (Optimistic Rollup) و با افزایش توان عملیاتی شبکه‌ اتریوم، امکان انتقال تتر در سال ۲۰۲۱ را فراهم کرد. این شبکه یکی از بهترین شبکه‌ها برای انتقال ارز دیجیتال تتر شناخته می‌شود.

آوالانچ (Avalanche): آوالانچ شبکه‌ای است که امکان اجرای قراردادهای هوشمند با استفاده از الگوریتم اجماع جدیدی به نام Snowman روی آن فراهم شد و در حال‌ حاضر هم یکی از بهترین شبکه‌ها برای انتقال ارز دیجیتال تتر معرفی می‌شود.

الگوریتم اجماع Snowman براساس DAG (مخفف عبارت Directed Acyclic Graph) پیاده‌سازی شده و با حفظ خطی‌بودن زنجیره، سرعت و امنیت بالایی برای انجام تراکنش‌ها به ارمغان می‌آورد. این شبکه با پشتیبانی از زیرشبکه‌های مختلف، امکان سفارشی‌سازی و تطبیق‌پذیری بالایی ارائه می‌دهد و از سال ۲۰۲۱ به‌عنوان یکی از بهترین شبکه‌ها برای انتقال ارز دیجیتال تتر معرفی شده است.

پالیگان (Polygon): پالیگان هم پروتکل لایه دوم بلاکچین اتریوم است که با راهکاری به نام پلاسما (Plasma)، امکان اجرای قرارداد‌های هوشمند را فراهم می‌کند. این شبکه با ایجاد زنجیره‌های فرعی، بار را از روی بلاکچین اصلی برداشته و پس از پردازش‌های لازم، نتایج را به زنجیره اصلی ارسال می‌کند.

پالیگان با کاهش هزینه و افزایش سرعت شبکه اتریوم، امکان انتقال تتر را فراهم کرده و یکی از بهترین شبکه‌ها برای انتقال ارز دیجیتال تتر به شمار می‌رود.


کارمزد انتقال تتر در شبکه‌های مختلف


کارمزد انتقال تتر در شبکه‌های مختلف به‌خصوص شبکه‌های ترون و اتریوم، به گس فی و ترافیک شبکه بستگی دارد. هرچه گس فی بیشتر، کارمزد انتقال هم بیشتر و هرچه ترافیک شبکه کمتر، کارمزد انتقال هم کمتر می‌شود. در جدول زیر کارمزد بهترین شبکه‌ها برای انتقال ارز دیجیتال تتر را مشاهده می‌کنید.

شبکهکارمزد انتقال
اتریوم – ERC204.26 تتر (متغیر)
ترون – TRC20۲ تتر (متغیر)
BEP20۱ تتر
آربیتروم – Arbitrum۰٫۶ تتر
کوکوین شیرز – KCC۰٫۴ تتر
اپتیمیزم – Optimism۰٫۶ تتر
آوالانچ – Avalanche۱ تتر
پالیگان – Polygon۰٫۸ تتر

نتیجه‌گیری و پیشنهاد بیت‌پین


صرافی بیت‌پین برای راحتی هرچه بیشتر کاربران، علاوه بر سه شبکه اصلی برای انتقال ارز دیجیتال تتر، پنج شبکه جدید و کم‌کارمزد با سرعت بالا را به پلتفرم خود اضافه کرده است. کاربران ایرانی ارزهای دیجیتال می‌توانند با ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در این صرافی، پس از انجام فرایند احراز هویت، از مزایای این شبکه‌ها بهره‌مند شده و ارز دیجیتال تتر را به کمک شبکه‌های آربیتروم، اپتیمیزم، کوکوین شیرز، آوالانچ و پالیگان با سرعتی بالا و کارمزدی پایین انتقال دهند.

برای بهره‌مند شدن از پتانسیل بهترین شبکه‌ها برای انتقال ارز دیجیتال تتر، در نظر گرفتن عواملی مانند هزینه، سرعت، امنیت، پایداری، قابلیت دسترسی، سازگاری و آشنایی از اهمیت بالایی برخوردار است و شما می‌توانید بسته به اولویت‌های خود، از میان آنها شبکه‌ای مناسب را انتخاب کنید:

  • اگر هزینه برای شما مهم نیست و فقط به دنبال امنیت و پایداری هستید، می‌توانید از شبکه اتریوم استفاده کنید.
  • چنانچه هزینه برای شما مهم نیست و فقط به دنبال سرعت هستید، شبکه ترون یا BEP-20 گزینه‌های مناسبی هستند.
  • اگر هر دو فاکتور هزینه و سرعت برای شما مهم هستند و به دنبال ایجاد تعادلی بین آنها هستید، می‌توانید از شبکه آربیتروم یا اپتیمیزم استفاده کنید.
  • اگر هزینه و سرعت بسیار مهم هستند و به دنبال بهترین عملکرد هستید، شبکه‌های پالیگان و آوالانچ هم گزینه‌های مناسبی هستند.

شما کدام شبکه را به‌عنوان بهترین شبکه‌ برای انتقال ارز دیجیتال تتر معرفی می‌کنید؟

منبع بیت‌پین
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت