راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

ابلاغ افزایش سرمایه بانک مرکزی / سرمایه ساختمان میرداماد 10 هزار میلیاردی شد

با مصوبه هیئت وزیران، سرمایه بانک مرکزی از 6939.5 میلیارد تومان به 9814.3 میلیارد تومان رسید.

به گزارش ایرنا، محمد مخبر مصوبه هیئت وزیران مبنی بر افزایش سرمایه بانک مرکزی، از محل اندوخته احتیاطی بانک مرکزی به جهت تسریع در پیشبرد امور کشور را ابلاغ کرد.

بر اساس این مصوبه و به پیشنهاد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، به استناد بند (هــ) ماده (۱۰) قانون پولی و بانکی کشور – مصوب ۱۳۵۱ – سرمایه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از محل اندوخته احتیاطی، از مبلغ ۶۹ هزار و ۳۹۵ میلیارد ریال به مبلغ ۹۸ هزار و ۱۴۳ میلیارد ریال افزایش می‌یابد.

اندوخته احتیاطی که در این مصوبه به‌عنوان منبع افزایش سرمایه بانک مرکزی قید شده، مجموع مبالغی است که از سود خالص سالانه، به این عنوان برداشت می‌شود.

افزایش سرمایه بانک مرکزی به‌صورت سالیانه در مجمع عمومی این بانک که به ریاست رئیس‌جمهور برگزار می‌شود، مورد بررسی و تصویب قرار می‌گیرد و میزان آن برای طی تشریفات قانونی به هیئت وزیران پیشنهاد می‌شود.

شصت‌ودومین اجلاس مجمع عادی و فوق‌العاده بانک مرکزی ۲۹ آبان‌ماه با حضور سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور برگزار شد. در این جلسه علی صالح‌آبادی، رئیس کل وقت بانک مرکزی گزارشی از عملکرد مالی سال ۱۴۰۰ و شاخص‌های مالی سال ۱۴۰۱ ارائه کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت