راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

ارزهای دیجیتال فلو و رپد بیت‌کوین به نوبیتکس اضافه شدند

ارزهای دیجیتال فلو و رپد بیت‌کوین به صرافی نوبیتکس اضافه شدند و کاربران می‌توانند در دو بازار ریالی و تتری نسبت به خریدوفروش این رمزارزها اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی نوبیتکس، پروتکل فلو دپر، پروتکلی با سرعت بالا و امن است که تراکنش‌ها را با سرعت بالا و هزینه کم پردازش می‌کند؛ امکانی که برای برنامه‌های غیرمتمرکز مثل بازی‌های بلاکچینی بسیار مفید است.

شرکت Dapper Labs که از توسعه‌دهندگان بازی CryptoKitties محسوب می‌شود، از بلاکچین اتریوم قطع امید کرده بود که تصمیم گرفتند موانع سر راه‌شان را بردارند. در این فرآیند، یک بلاکچین جدید به نام Flow playground ساخته شد که به طور خاص برای حل کردن چالش‌های برنامه‌های محبوب این تیم طراحی شده بود. این شرکت در سال 2019 موفق به جذب سرمایه 11 میلیون دلاری از سرمایه‌گذار بزرگ A16z شد و پروژه فلو دپر را توسعه داد.

این پروژه در سال 2020 راه‌اندازی شد تا نقش مهمی در صنعت گیمینگ ایفا کند. این شبکه از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کند. سرعت تراکنش‌ها در پلتفرم فلو بسیار بالاست.

پروتکل Flow Dapper به کاربران اجازه می‌دهد انواع اپلیکیشن‌ها و بیزینس‌های کریپتویی را روی آن بسازند. برنامه‌هایی که مبتنی بر این پروتکل هستند، کاربران‌شان را قادر می‌کنند به داده‌های خود کنترل داشته باشند و حتی می‌توانند دارایی‌های دیجیتالی جدیدی بسازند و در بازارهای جهانی معامله کنند.

ارز دیجیتال فلو (FLOW) توکن بومی و کاربردی شبکه فلو است. فلو یک زیرساخت دیجیتالی است و توکن فلو نیز سوخت این شبکه است. این ارز دیجیتال به‌عنوان یک روش پرداخت برای اکوسیستم این شبکه به کار می‌رود و کاربران می‌توانند با استیک کردن یا سهام‌گذاری آن، پاداش دریافت کنند. فلو توسط اعتبارسنج‌ها، توسعه‌دهندگان و کاربران برای مشارکت در شبکه فلو و دریافت پاداش به کار می‌رود. همچنین در کارمزد تراکنش‌ها و مشارکت در برنامه‌های حاکمیتی آینده این پروتکل نیز کاربرد دارد.

این ارز دیجیتال به طور کلی روی نسل جدید بازی، برنامه‌ها و البته دارایی دیجیتال تمرکز کرده است. ارز دیجیتال فلو به طور تنگاتنگ در تمامی امور عملیاتی و نگهداری بلاکچین فلو ایفای نقش می‌کند.

خریدوفروش ارز فلو در نوبیتکس به دو صورت سفارش سریع و معین امکان‌پذیر است. در سفارش سریع، خریدوفروش کاربران به‌صورت آنی با قیمت بازار صورت می‌گیرد، اما در خریدوفروش معین، کاربران می‌توانند مبلغ مورد نظر خود را وارد کنند. در این روش، پس‌ از اینکه کاربری دیگر با این قیمت حاضر به خرید یا فروش بود، معامله صورت می‌گیرد.

قیمت ارز فلو با وجود نوساناتی که داشته مسیر دلخواه بسیاری از سرمایه‌گذاران را تا به اینجا طی کرده است. در حال حاضر تعداد توکن‌های فلو ایجادشده‌، حدود 1.37 میلیارد واحد است. توزیع کل ارز فلو از پیش تعیین نشده، اما نرخ افزایش تعداد ارزهای جدید این پلتفرم در سال به 3.75 درصد محدود شده است.

فلو در رتبه 48 کوین‌مارکت‌کپ قرار دارد و در حال حاضر در محدوده قیمتی 0.7213 دلار معامله می‌شود. رمزارزی که قیمت 28.5 دلار را نیز به خود دیده، با توجه به پروژه‌های بزرگی که در پلتفرم آن وجود دارد، شاید بار دیگر به سقف قیمتی پیشین خود برسد.


ارز دیجیتال رپد بیت‌کوین یا WBTC


رپد بیت‌کوین ارز دیجیتال دیگری است که به‌تازگی در صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس فهرست شده است. این ارز دیجیتال چیست و چه ارتباطی با بیت‌کوین دارد؟ قیمت رپد بیت‌کوین چگونه تعیین می‌شود و آیا درست مثل قیمت بیت‌کوین تغییر می‌کند؟

سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین در سال‌های اخیر جذابیت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاران داشته، اما رپد بیت‌کوین ایده جدیدی است که با خرید آن می‌توان علاوه بر سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین از مزایای دنیای دیفای هم بهره‌مند شد.

بیت‌کوین اولین و بزرگ‌ترین رمزارز بازار ارزهای دیجیتال است و ارزش بازار آن تقریباً معادل مجموع ارزش بازار تمام رمزارزهای دیگر است. اما از آنجا که بیت‌کوین شبکه مستقل خود را دارد، نمی‌توان آن را در بلاکچین‌های محبوبی مانند اتریوم استفاده کرد. این موضوع زمانی خود را نشان داد که اقتصاد غیرمتمرکز (دیفای) بر بستر اتریوم گسترش یافت، اما کاربران دیفای نمی‌توانستند بیت‌کوین‌های خود را وارد فضای دیفای کرده و از آن استفاده کنند.

همین مشکل باعث شد توسعه‌دهندگان به فکر ایجاد یک توکن با پشتوانه بیت‌کوین با استاندارد ERC-20 بر بستر اتریوم بیفتند تا بتوانند آن را وارد دنیای دیفای کنند. این ایده باعث خلق رپد بیت‌کوین (Wrapped Bitcoin) شد.

در سیستم رپد بیت‌کوین که برپایه قراردادهای هوشمند اتریومی کار می‌کند، کاربران بیت‌کوین‌های خود را به یک آدرس مشخص واریز می‌کنند و به همان تعدادی که بیت‌کوین واریز کرده‌اند، توکن رپد بیت‌کوین یا WBTC دریافت می‌کنند. نسبت قیمتی رپد بیت‌کوین با بیت‌کوین یک‌به‌یک است. یعنی قیمت هر رپد بیت‌کوین معادل قیمت یک بیت‌کوین است. کاربران می‌توانند رپد بیت‌کوین‌های خود را در پلتفرم‌های مختلف دیفای مانند کامپاند، میکر و آوه یا در صرافی‌های غیرمتمرکز مانند سوشی‌سواپ واریز کرده و در دنیای دیفای از آن استفاده کنند.

در حال حاضر حدود ۱۸۴ هزار بیت‌کوین به آدرس رپد بیت‌کوین واریز شده و در ازای آن ۱۸۴ هزار رپد بیت‌کوین تولید شده است. میزان عرضه رپد بیت‌کوین مقدار مشخصی نیست و می‌تواند در طول زمان کم یا زیاد شود.

امکان خریدوفروش ارز دیجیتال رپد بیت‌کوین در دو بازار ریالی و تتری نوبیتکس فراهم‌ شده و کاربران می‌توانند از طریق ثبت سفارش یا سفارش فوری، نسبت به معامله این رمزارز اقدام کنند.

منبع نوبیتکس
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت