راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

بلوجونیور، محصول ویژه بلوبانک؛ اولین قدم برای استقلال مالی فرزندان

بلوجونیور جدیدترین سرویس بلوبانک است که در خرداد 1401 رونمایی شد. سرویس جدید بلوبانک به والدین این امکان را می‌دهد تا برای کودکان هفت تا ۱۴ ساله خود، حساب بانکی باز کنند و به تراکنش‌های مالی فرزندان‌شان نظارت داشته باشند.

این محصول ضمن فراهم‌کردن استقلال مالی کنترل‌شده برای فرزندان، آموزش مفاهیم مالی همچون پس‌انداز، ارزش پول، تراکنش‌های بانکی و فعالیت‌های اقتصادی را هم به آنها آموزش می‌دهد. با این سرویس، والدین تسلط کامل روی حساب بانکی کودکان خود دارند و می‌توانند تراکنش‌ها و جزئیات مربوط به آن را کنترل کنند.

با اینکه بسیاری تصور می‌کنند نباید در آموزش مفاهیم مالی به فرزند خود عجله کنند، اما واقعیت این است که بچه‌ها از سنین پنج تا هفت‌سالگی می‌توانند مفاهیم ساده و ابتدایی مربوط به پول را یاد بگیرند و کم‌کم برای مسئولیت‌های بیشتر آماده شوند.  

بلوجونیور یکی از قابلیت‌های بلوبانک است که به‌عنوان کارت بانکی ویژه کودکان هفت تا ۱۴ساله عمل می‌کند. هر آنچه برای آموزش سواد مالی لازم است به فرزندان آموخته شود در بلوجونیور طراحی شده است.


آموزش مفاهیم مالی


آموزش مفاهیم مالی مثل پول و پس‌انداز کردن معمولاً در مدارس یا مهدکودک‌ها رخ نمی‌دهد و این وظیفه والدین است که به‌تدریج این مسائل را به فرزند خود آموزش دهند. به همین خاطر والدین به دنبال راه‌حل‌های زیادی می‌گردند تا بهترین روش آموزش سواد مالی به کودکان خود را بیابند. جالب است بدانید که این جست‌وجوها تنها پس از یافتن بلوجونیور به پایان می‌رسد.

اگر کاربر بلوبانک هستید و در این بانک حساب کاربری دارید، می‌توانید با نصب اپلیکیشن بلوجونیور برای کودکان خود حساب کاربری بسازید. بلوجونیور فضای مشابه، اما ساده‌تری نسبت به اپلیکیشن بلوبانک دارد. بلوجونیور از دو بخش مخصوص والدین و فرزندان تشکیل شده است. طراحی این اپلیکیشن در عین سادگی بسیار جذاب است و به نوعی طراحی شده تا کودکان، هم توانایی کار کردن با آن را داشته باشند و هم از فرم و طراحی آن لذت ببرند. همه این مراحل در حالی اتفاق می‌افتد که نیازی به مراجعه حضوری در شعبه نیست و تمامی آن به شکل آنلاین و تنها از طریق اپلیکیشن بلوجونیور انجام می‌شود.

با داشتن بلوجونیور، فرزندان مراحل مهمی از زندگی خود مثل مسئولیت‌پذیری، استقلال مالی و… را در حالی آغاز می‌کنند که والدین گام‌‌به‌گام و در تمامی مراحل بر کارهای آنها نظارت دارند و مراقب هستند.


تعیین پاداش؛ یکی دیگر از قابلیت‌های اپلیکیشن بلوجونیور


دادن پاداش به فرزندان در ازای کارهای خوبی که انجام می‌دهند، علاوه بر استمرار این کارهای مثبت به آموزش ارزش پول و اهمیت حفظ آن به بچه‌ها هم کمک می‌کند. در اپلیکیشن بلوجونیور، برای راحتی هرچه بیشتر والدین، گزینه‌‌ای به نام «پاداش» طراحی شده که از طریق آن پدر یا مادر می‌توانند برای هر فعالیت مثبت فرزند خود پاداشی در نظر بگیرند.

برای مثال کاربری برای فرزند خود، پاداش ۱۰ هزار تومانی در نظر گرفته تا هر روز اتاق خواب خود را پیش از رفتن به مدرسه مرتب کند. فرزند او پس از مرتب کردن اتاق به اپلیکیشن بلوجونیور مراجعه کرده و والدین را از انجام فعالیت آگاه می‌کند. سپس والدین با رفتن به اتاق و دیدن مرتب بودن آن، به بخش مربوطه در اپلیکیشن بلوجونیور می‌روند و با تأیید نهایی، مبلغی که مشخص کرده‌اند به‌صورت خودکار به حساب فرزندشان واریز می‌شود. برای هر پاداش هم می‌توان امتیازی لحاظ کرد تا فرزند از کیفیت انجام کار خود مطلع شود و برای بهتر شدن آن تلاش کند.

این پاداش‌ها عناوین مختلفی می‌تواند داشته باشد؛ مثلاً انجام تکالیف، تمیز بودن اتاق، کمک کردن در کارهای خانه و… بهانه‌های خوبی است تا با دادن پاداش، روند مسئولیت‌پذیری کودکان‌ را تسریع و تسهیل کنیم. 


قلک؛ فرصتی برای آموزش پس‌انداز به کودکان


سنین کودکی دورانی از زندگی است که کودکان نیازها و خواسته‌های مختلفی پیدا می‌کنند. آنها می‌خواهند اسباب‌بازی‌های جدید و زیادی داشته‌ باشند و به چیزهای متنوعی که می‌بینند، سریع علاقه نشان می‌دهند و می‌خواهند همه آنها را داشته باشند.

به جای دادن پاسخ‌های منفی پیاپی به کودکان و ناامید کردن آنها، می‌توان از این خواسته‌ها به‌عنوان یک فرصت برای آموزش پس‌انداز و مزیت‌های آن به کودک بهره برد.

قلک، نام یکی از بخش‌های اپلیکیشن بلوجونیور است که آموزش این مورد را برای هر پدر و مادری به کاری آسان تبدیل می‌کند. در این بخش می‌توان با تعریف یک هدف مشخص توسط والدین یا خود فرزند، فضایی برای پس‌انداز خواسته‌های کودکان مثل خرید اسباب‌بازی، خرید دوچرخه و… ایجاد کرد.

به کمک این بخش از بلوجونیور، فرزندان از سنین کودکی که به‌عنوان بهترین سن یادگیری شناخته می‌شود، با داشتن هدف و سختی‌ها و شیرینی‌های رسیدن به اهداف زندگی آشنا می‌شوند.

بلوجونیور محصولی از بلوبانک است که به‌منظور آموزش مسائل ساده‌ مالی به فرزندان طراحی شده تا آنها به مرور برای آشنایی با موضوعات پیچیده این حوزه آماده شوند.    

بلوبانک، نئوبانک ایرانی وابسته به بانک سامان است که اواخر سال ۱۳۹۸ فعالیت خود را با هدف پاسخگویی به نیازهای بانکی هموطنان، به‌ویژه قشر جوان شروع کرد. این نئوبانک با ارائه خدماتی تماماً آنلاین و از طریق اپلیکیشن، توانسته با نوآوری، سطح جدیدی از خدمات بانکی را به ایرانیان ارائه دهد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر یا نصب اپلیکیشن بلوبانک، می‌توانند به سایت بلوبانک مراجعه کنند.   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت