راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

برداشت وجه نقد از عابربانک بدون کارت بانکی؛ از ایران تا هند

به گزارش همشهری آنلاین هندی‌ها به زودی خواهند توانست بدون آنکه حساب بانکی شخصی داشته باشند، از عابر بانک‌ها پول برداشت کنند.

.

خبرگزاری اتریش از بمبئی گزارش داد، راجهورام راجان، رییس بانک مرکزی هند اعلام کرد راه پرداخت از طریق چنین سیستمی به زودی باز می‌شود. شخصی که حساب بانکی دارد می‌تواند از حساب بانکی‌اش برای شخص مورد نظر پول بفرستد. این شخص با گوشی همراه خود گذرواژه ای دریافت می‌کند که با آن می‌تواند از هر عابر بانکی در سراسر این کشور پول بردارد.

.

راجان گفت: با به ابتکارات این‌چنینی بیشتری نیاز داریم. در هند فقط ۴۰ درصد مردم حساب بانکی دارند.

.

راه پرداخت: مشابه این سرویس پیش از این در ایران توسط بانک مسکن ارائه شده بود. 

.

در واقع، مشتریان دارای مسکن کارت می‌توانند در درگاه اینترنت بانک مسکن با مراجعه به منوی کارت و پس از انتخاب گزینه صدور قبض برداشت بدون کارت با وارد کردن اطلاعات کارت خود، مبلغ، شماره موبایل شخص گیرنده وجه، رمز دلخواه ۵ تا ۱۲ رقمی و تائید آن یک قبض برداشت بدون کارت برای فرد برداشت‌کننده ایجاد کنند. تا پیش از اولین برداشت، شخص ایجادکننده قبض می‌تواند با وارد کردن شماره موبایل شخص گیرنده وجه و شماره پیگیری چاپ شده بر روی رسید قبض برداشت بدون کارت، درخواست خود را ابطال کند که در این صورت کل مبلغ قبض به حساب کارت ایجادکننده باز می‌گردد.

در صورت علاقه برای اطلاعات بیشتر از سرویس برداشت وجه نقد از عابربانک بدون کارت بانکی بانک مسکن می‌توانید مطلب «همه چیز درباره برداشت وجه بدون کارت از دستگاه خودپرداز» را در راه پرداخت ببینید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.