راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

تفاهم‌نامه‌ ایرانسل و اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با تمرکز بر سیستم ارتباطی بی‌سیم تاکسی

ایرانسل و اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، باهدف تحقق تحول دیجیتال در صنعت حمل‌ونقل، تفاهم‌نامه‌ای با تمرکز بر ارائه سیستم بی‌سیم ایرانسل «واکه»، تبادل کردند.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، آئین تبادل تفاهم‌نامه و رونمایی از سیستم ارتباطی بی‌سیم تاکسی، پنج‌شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱، با حضور مرتضی ضامنی، مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور و محسن یوسف‌پور، مدیرکل راهکارهای سازمانی ایرانسل، در سی و نهمین مجمع عمومی سالیانه اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور برگزار شد. در این تفاهم‌نامه به موضوعاتی همچون اعلام آمادگی طرفین برای مشارکت در بازاریابی، اجرای پروژه‌ها، توسعه محصولات و زیرساخت‌ها، تجاری‌سازی فناوری و سرمایه‌گذاری در حوزه‌های سرویس ارتباطی بی‌سیم و سایر حوزه‌های مرتبط و موردعلاقه طرفین، پرداخته شده است.

راهکارهای سازمانی ایرانسل باتوجه‌به پتانسیل خود برای ارائه خدمات به سازمان‌ها و صنایع گوناگون و حمایت از آنها برای توانمندسازی، اهدافی چون اجرای برقراری ارتباط چندرسانه‌ای در سامانه تاکسیرانی شهری کشور در تمامی شهرها و مشارکت در پیاده‌سازی ارتباطات چندرسانه‌ای و مبتنی بر شبکه دیتا را که به کاربران اجازه می‌دهد در محدوده شبکه سلولی (۳G, 4G/LTE, 5G)، به‌صورت فردبه‌فرد و یا فرد به گروه و به‌صورت مستقیم، با یکدیگر مکالمه صوتی یک‌سویه، انتقال تصویر، انتقال پیام یا ارسال فایل داشته باشند، در ذیل این توافق‌نامه پیگیری کرده است.

از مهم‌ترین سرویس‌ها و خدمات اولین و بزرگ‌ترین اپراتور دیجیتال ایران که با این تفاهم‌نامه در اختیار اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور قرار گرفته است، می‌توان به سیستم بی‌سیم ایرانسل «واکه» اشاره کرد. واکه بستری ارتباطی برای مکالمات میان فرستنده و گیرنده به‌صورت غیرهم‌زمان و بدون شماره‌گیری است و کاربران را قادر می‌سازد تنها با فشردن و نگه‌داشتن یک دکمه به طور مستقیم با یکدیگر مکالمه صوتی یا چندرسانه‌ای (ویدئو، عکس و پیام) برقرار کنند.

با استفاده از این راهکار تماس‌ها بدون درنگ و بر بستر شبکه امن ایرانسل برقرار شده و پیام‌ها به‌سرعت مبادله می‌شوند. این سرویس از طریق تجهیزات اختصاصی (دستگاه‌های بی‌سیم) برای تماس‌های فردبه‌فرد و فرد به گروه قابل‌استفاده است. امنیت و سرعت بالا در برقراری تماس بدون شماره‌گیری، واکه را به راهکاری ایده‌آل برای کاربرانی که در ارتباطات صوتی و چند‌رسانه‌ای خود نیازمند سرعت، امنیت، تمرکز و پایداری هستند، تبدیل می‌کند. این راهکار می‌تواند در طیف وسیعی از کسب‌وکارها در حوزه تدارکات، حمل‌ونقل، تأمین امنیت و حراست و مکان‌هایی چون مجتمع‌های تجاری، فرودگاه‌ها، راه‌آهن، بنادر، پارکینگ‌های عمومی، فروشگاه‌های بزرگ، هتل‌ها و غیره مورداستفاده قرار گیرد.

منبع روابط عمومی ایرانسل
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.