راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

شکایت از کیفیت بد اینترنت در سامانه نت سنج پلاس

این روزها که اعتراض‌ها نسبت به‌سرعت و کیفیت اینترنت افزایش‌یافته، کاربران اینترنتی می‌توانند با استفاده از قابلیت مکانی سامانه نت سنج پلاس، ویژگی‌های سرویس موردنظر خود را دریافت کرده و از نظر کاربران دیگر هم مطلع شوند و در صورت نارضایتی، شکایت کنند.

به گزارش ایسنا، سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات ۱۹۵ به‌منظور افزایش رضایت کاربران و رسیدگی به شکایت‌های مردمی در حوزه‌های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات که سرعت و کیفیت اینترنت را هم شامل می‌شود، راه‌اندازی شده است و کاربران سرویس‌های ارتباطی، فناوری اطلاعات می‌توانند با مراجعه به این سایت یا تماس با تلفن گویای ۱۹۵ شکایت‌های خود را از سرویس‌های مختلف حوزه ICT ثبت و پیگیری کنند.

مشترکان می‌توانند در صورت مشاهده عدم تطبیق سرعت فروخته‌شده و سرعت دریافتی، حجم خریداری‌شده و حجم دریافتی و همچنین رعایت‌نکردن تعرفه‌های ترجیحی برای سایت‌های داخلی و پیام‌رسان‌های بومی از سوی اپراتورها، موضوع را به طور سریع در سامانه ثبت و پاسخگوئی به شکایات به این آدرس ثبت کنند. همچنین مشترکان علاوه بر مراجعه به این سامانه می‌توانند برای اعلام شکایت خود با شماره ۱۹۵ تماس بگیرند.

همچنین با راه‌اندازی نت سنج پلاس در دو سال گذشته، هر ایرانی در هر مکانی می‌تواند ببیند که چه شرکت‌هایی خدماتشان ارائه می‌شود؟ کیفیت پوشش چیست؟ میزان سرعتی که می‌تواند دریافت کند چقدر است؟ شکایات مردم در آن منطقه چه بوده است؟ و اندازه‌گیری‌های کیفی چه می‌گوید؟ همچنین علاوه بر اطلاعات رگولاتوری، نظراتی که کاربران منعکس می‌کنند هم در این سامانه وجود دارد و هر یک از کاربران در هر نقطه از کشور می‌توانند انتخاب کنند که کدام اپراتور چه سرویسی می‌دهد و از نظرات سایر مردم هم مطلع شوند.

منبع ایسنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.