راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

سامانه آریا چیست؟

khadamatAnformaticروابط عمومی شرکت خدمات انفورماتیک نوشت: چهار پروژه ملی «سپاس», «آریا», «چکاوک» و «سامانه‌های نوین همراه بانکی» در حوزه خدمات بانکداری الکترونیک در مراسم بیستمین سال تاسیس شرکت خدمات انفورماتیک رونمایی شد.

.

سپاس چیست؟

سامانه پرداخت الکترونیکی سیار «سپاس به منظور مدیریت تراکنش های تلفن همراه، کیف پول الکترونیکی و سایر فناوری های بانکداری الکترونیکی سیار در شرکت خدمات انفورماتیک طراحی و پیاده سازی شده است.

.

سامانه آریا چیست؟

سامانه «آریا» که در واقع سامانه بومی سازی شده و جایگزین ساتنا می باشد نیز با تکیه بر دانش فنی متخصصان شرکت خدمات انفورماتیک و به منظور مدیریت پرداخت ها و وجوه بین بانکی در شرکت خدمات انفورماتیک طراحی و به اجرا درآمده است.

.

سامانه چکاوک چیست؟

از دیگر سامانه های ملی که در این مراسم رونمایی شد سامانه «چکاوک» بود که با راه اندازی آن از نقل و انتقال لاشه چک در شبکه بانکی جلوگیری نموده و اعمال نظارت و کنترل های بانک مرکزی بر روی چک های بین بانکی تسهیل خواهد شد و همچنین امکان مدیریت تسویه حساب بین بانک‌ها را نیز بیش از پیش برای بانک مرکزی فراهم می اورد.

سامانه چهارم نیز به فناوری های نوین بانکی مربوط می شد که در این سامانه ها محصولات مبتنی بر فناوری های موبایل و سرویس احراز هویت با امکان تولید رمز یکبار مصرف مربوط می شود.

منبع: شرکت خدمات انفورماتیک (+)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.