راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

آسان‌سازی سرمایه‌گذاری مردم در صندوق‌های سرمایه‌گذاری / امکان خریدوفروش واحدهای 16 صندوق سرمایه‌گذاری با اپلیکیشن سیگنال

با ایجاد امکان خریدوفروش واحدهای صندوق‌‌های سرمایه‌گذاری بر بستری واحد، مقایسه و سرمایه‌گذاری در آنها آسان خواهد شد. سامانه سیگنال با همین هدف، چنین بستری را برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری فراهم آورده است. تاکنون 16 صندوق سرمایه‌گذاری که اغلب از صندوق‌های پیشرو و برتر هستند، بر پلتفرم سیگنال قرار گرفته‌اند.

به گزارش روابط عمومی پارت، کامیار نوربخش، مدیر سامانه سیگنال در نشست خبری «سیگنال و صندوق‌های سرمایه‌گذاری» گفت: «با ابلاغ دستورالعمل سازمان بورس مبنی بر اینکه فین‌تک‌ها می‌توانند شاهراه ارتباطی مردم و صندوق‌های سرمایه‌گذاری باشند، سیگنال به‌سرعت، زیرساخت لازم را فراهم آورد و با گذشت تنها دو هفته از صدور این ابلاغ، امکان خریدوفروش واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری را مهیا کرد تا مخاطبان بتوانند از طریق سیگنال به‌راحتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری اقدام به خریدوفروش واحدهای این صندوق‌ها کنند.»

او افزود: «با این کار، دسترسی افراد جامعه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری آسان‌تر و راه برای توسعه سرمایه‌گذاری غیرمستقیم فراهم خواهد شد. در حال حاضر بیش از 300 صندوق سرمایه‌‌گذاری در کشور وجود دارد که هر کدام سایت مجزای خودشان را دارند. افراد برای انتخاب صندوق مناسب باید به تک‌تک این سایت‌ها سر بزنند، صندوق مورد نظرشان را انتخاب کنند، احراز هویت شوند و فرایند ثبت‌نام را انجام دهند. اگر بخواهند در صندوق دیگری هم سرمایه‌گذاری کنند باید تمام این مراحل را مجدداً انجام دهند.»

مدیر سامانه سیگنال گفت: «سیگنال، پیش از این، اطلاعات کامل و نموداری همه صندوق‌های سرمایه‌گذاری را به‌صورت یکجا و یکپارچه در اختیار مخاطبان قرار داده بود تا سرمایه‌گذاری روی صندوق‌ها، با آگاهی کامل و به‌صورت مقایسه‌ای انجام‌پذیر باشد. همچنین رتبه‌بندی ماهانه صندوق‌های سرمایه‌گذاری با 15 شاخص گوناگون و آموزش‌های مربوط به صندوق‌های سرمایه‌گذاری از دیگر اقدامات سیگنال در حوزه صندوق‌هاست.»


یک صندوق سرمایه‌گذاری بهترین بستر برای سرمایه‌گذاری غیرمستقیم است


کامیار نوربخش افزود: «افزایش شمول مالی در بازار سرمایه، در گرو دو عامل افزایش آگاهی و افزایش دسترسی مردم به ابزارهای سرمایه‌گذاری است؛ دو عاملی که اکنون در سامانه سیگنال جمع شده تا این سامانه طراحی‌شده توسط بخش خصوصی، به‌تنهایی تأثیر بسزایی در افزایش شمول مالی بازار سرمایه داشته باشد. امکان خریدوفروش آنلاین واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری محدود به سیگنال نیست و پیش از این نهادهای دیگری، بستر آنلاین خریدوفروش را فراهم آورده بودند؛ با این تفاوت که این نهادها فروشگاه آنلاین صندوق‌های خود هستند. در واقع سیگنال، اولین سوپرمارکت واقعی صندوق‌های سرمایه‌گذاری است که واحدهای تمامی صندوق‌های متقاضی را ارائه می‌دهد.»

مدیر اپلیکیشن سیگنال تأکید کرد: «از آنجا که سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه نیازمند تخصص، زمان و تجربه بالاست، توصیه صاحب‌نظران در ایران و جهان به سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در این بازار است. صندوق‌های سرمایه‌گذاری که اکنون تعدادشان به بیش از 300 عدد رسیده، بهترین بستر برای این سرمایه‌گذاری غیرمستقیم به حساب می‌آیند. هر صندوق دارای متخصصانی است که بر اساس رویکرد آن صندوق و شناخت از بازار بهترین سهام و اوراق را برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنند. مردم با خرید واحدهای این صندوق‌ها که تعداد یا نوع آن، هیچ برتری و تمایزی برای سرمایه‌گذار ایجاد نمی‌کند، می‌توانند به‌راحتی و بدون نگرانی در بازار سرمایه کشور به‌عنوان رکن رشد و توسعه اقتصادی کشور، سرمایه‌گذاری کنند.»

نوربخش گفت: «صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابتی که خریدوفروش واحدهایشان در سامانه سیگنال فراهم می‌کنند، عبارت‌اند از: صندوق‌های امین آشنا ایرانیان، حکمت آشنا ایرانیان، امین انصار، سامان، ملت، دوم اکسیر فارابی، پاداش سرمایه بهگزین، زمرد نوویرا ذوب‌آهن و تدبیرگران.»

او افزود: «صندوق‌های سهم‌آشنا، تدبیرگران فردا، صبا، یکم اکسیر فارابی، آسمان یکم و یکم آبان از میان صندوق‌های سهامی و صندوق آسمان خاورمیانه به‌عنوان صندوق مختلط در سامانه سیگنال حضور دارند.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.