راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

فروش دلار با شرایط جدید / مدارک لازم برای دریافت دلار سهمیه‌ای اعلام شد

تا اواخر هفته گذشته تنها شرط خرید دلار سهمیه‌ای همراه داشتن کارت ملی بود، اما پیگیری‌ها از صرافی‌ها نشان می‌دهد که از امروز دلار با شرایط جدید فروخته می‌شود. اگر فردی قصد خرید دلار سهمیه‌ای از صرافی داشته باشد، باید علاوه بر کارت ملی و دو کارت بانکی به نام خود، سیم‌کارت، اصل و کپی مدارکی مثل بلیت، ویزا، پاسپورت و عوارض خروج از کشور را داشته باشد تا بتواند از سهمیه ۲۲۰۰ دلار خود استفاده کند.

به نقل از پایگاه خبری جماران تا هفته گذشته شرایط دریافت ۲۲۰۰ دلار سهمیه‌ای از صرافی‌ها داشتن کارت ملی و دو کارت بانکی و یک سیم‌کارت به نام متقاضی بود، اما حالا صرافی ملی شرایط را تغییر داده و با سخت‌گیری بیشتری دلار را به متقاضیان ارائه می‌دهد.

اختلاف قیمت دلار آزاد و صرافی ملی در بازار تا دو هزار تومان هم رسیده بود. با چنین وضعیتی بازار خرید دلار سهمیه‌ای به‌شدت داغ شده و صف‌های طولانی صرافی‌ها نشان از همین موضوع دارد.

پیگیری‌ها از صرافی‌های میدان فردوسی نشان می‌دهد کمتر کسی برای سفر یا مهاجرت قصد استفاده این رانت ارزی را دارد. این وضعیت به گونه‌ای است که بازار اجاره کارت ملی را هم برای دلالان داغ کرده و این افراد کارت ملی هر فرد را بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان خریداری می‌کنند، اما حالا شنیده‌ها حاکی است که شرایط دریافت دلار سهمیه‌ای تغییر کرده است.

دلیل داشتن دو کارت بانکی هم این است که سقف پرداخت از طریق دستگاه کارت‌خوان ۵۰ میلیون تومان است و باید مابقی به کارت دیگری واریز شود، اما از اواخر هفته گذشته شرایط دریافت دلار سهمیه‌ای تغییر کرد و صرافی‌ها برای ارائه ارز به مشتریان سخت‌گیری بیشتری اعمال می‌کنند.

در حال حاضر اگر فردی قصد خرید دلار سهمیه‌ای از صرافی داشته باشد، باید علاوه بر کارت ملی و دو کارت بانکی به نام خود، سیم‌کارت، اصل و کپی مدارکی مثل بلیت، ویزا، پاسپورت و عوارض خروج از کشور را داشته باشد تا بتواند از سهمیه ۲۲۰۰ دلار خود استفاده کند.

البته داشتن تنها یکی از موارد گفته‌شده کافی نیست و متقاضی دریافت دلار سهمیه‌ای باید اصل و کپی تمامی موارد بالا را به همراه داشته باشد. به نظر می‌رسد این سیاست جدید در عرضه ارز سهمیه‌ای از طول صف‌های صرافی‌ها بکاهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.