راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

معرفی و بررسی سرویس #763* بانک انصار + آموزش

یکی از راه‌های بسیار ساده دسترسی به خدمات بانکی استفاده از ussd است. به همین علت بانک انصار نیز به جمع ارائه‌کنندگان ussd پیوسته است. با استفاده از آنی بانک انصار می‌توان از خدماتی مانند انتقال وجه، دریافت موجودی، صورتحساب، خرید شارژ تلفن همراه، پرداخت قبوض، عملیات انتقال وجه پایا و ساتنا، پرداخت اقساط تسهیلات، انسداد کارت، ثبت چک، مشاهده وضعیت چک‌های صادره و… استفاده کرد. استفاده از این سرویس‌ها تنها با شماره‌گیری #763* و بدون نصب نرم‌افزار و بدون هیچ هزینه‌ای امکانپذیر است.

763-ansar-way2pay-92-06-05

مزیت استفاده از سرویس #763* بانک انصار

با توجه به استفاده این سرویس از امن‌ترین بستر بانکداری الکترونیک (USSD) و کدگذاری پیام‌های ارسالی و دریافتی توسط سیستم، ضریب امنیتی بسیار بالایی در انجام انواع خدمات فراهم شده است همچنین این سرویس بدون نیاز به اینترنت و GPRS بوده و استفاده از آن برای تمام انواع گوشی‌های تلفن‌همراه امکان‌پذیر است. دریافت و ارسال پیام از طریق سرویس آنی بانک انصار کاملا رایگان است و استفاده‌کنندگان هیچ هزینه‌ای بابت این ارتباط پرداخت نمی‌کنند.ansar-763-ussd-way2pay-a-92-06-05

.

چگونه از سرویس #763* بانک انصار استفاده کنیم؟

با شماره گیری کد *763# و انتخاب دکمه تماس، صفحه ورودی آنی بانک انصار قابل مشاهده خواهد است. برای دریافت رمز آنی بانک، باید به یکی از شعب بانک انصار مراجعه کنید اما اگر رمز آنی بانک را در اختیار ندارید فقط می‌توانید از گزینه‌های اعلام موجودی تمام کارت‌های بانکی، خرید شارژ و پرداخت قبوض استفاده کنید. اما با در اختیار داشتن رمز آنی بانک می‌توانید از گزینه‌های دریافت موجودی سپرده‌های بانک انصار، انتقال وجه و پرداخت اقساط وام و تسهیلات بانکی نیز استفاده کنید.

.

چگونه با سرویس #763* بانک انصار موجودی بگیریم؟

برای اطلاع از آخرین موجودی و دریافت صورتحساب سپرده‌ها یا کارت‌های خود از بانک انصار عدد 1 را وارد کنید. با وارد شدن به صفحه موجودی هم می‌توانید موجودی کارت و هم موجودی سپرده را بگیرید.

 • موجودی کارت:

با انتخاب گزینه کارت و سپس موجودی، آخرین موجودی کارت خود را می‌توانید چک کنید. اگر شماره کارت شما ذخیره باشد می‌توانید آن را انتخاب و سپس رمز دوم کارت، کد cvv2، تاریخ انقضا موجودی خود را وارد کنید سپس گزینه نمایش موجودی را انتخاب کنید و موجودی خود را ببینید. در صورت نیاز به دریافت صورتحساب کارت خود از طریق دستگاه فکس گزینه نمایش گزارش و سپس ارسال دورنگار را انتخاب کنید.ansar-763-ussd-way2pay-b-92-06-05

اما اگر برای اولین بار است که از آنی بانکتان استفاده می‌کنید و شماره شما ذخیره نیست. گزینه سایر را انتخاب کنید و سپس شماره کارت را وارد کنید و سپس مراحل وارد کردن رمز دوم کارت، کد cvv2، تاریخ انقضا موجودی را طی کنید، موجودی خود را ببینید و یا با انتخاب گزینه نمایش گزارش و سپس ارسال دورنگار از طریق فکس موجودی خود را بگیرید.

 • موجودی سپرده:

با انتخاب گزینه سپرده شما می‌توانید موجودی یا صورتحساب سپرده خود را چک کنید. برای مشاهده آخرین موجودی سپرده خود این گزینه را انتخاب کنید، در مرحله بعد رمز ورود آنی کارت را وارد و ارسال کنید و سپس حساب سپرده را انتخاب کنید. در انتها می‌توانید موجودی خود را ببینید یا با انتخاب گزینه نمایش گزارش صورت حساب سپرده خود را از طریق دستگاه فکس دریافت کنید. برای نمایش گزارش صورتحساب و یا دریافت صورتحساب سپرده به صورت دورنگار گزینه صورتحساب را انتخاب کنید. سپس رمز ورود آنی بانک را وارد و در مرحله بعد سپرده را انتخاب کنید و یا وارد گزینه سایر شوید و شماره صورتحساب را وارد کنید. در انتها می‌توانید گزینه نمایش موجودی، نمایش گزارش و ارسال دورنگار صورتحساب خود را دریافت کنید.

.

چگونه با سرویس #763* بانک انصار انتقال وجه دهیم؟

با انتخاب گزینه انتقال وجه شما می‌توانید از سه خدمت انتقال کارتی، انتقال عادی و یا انتقال پایا استفاده کنید.

 • انتقال کارتی

بعد از انتخاب گزینه انتقال کارتی رمز ورود آنی بانک را وارد و سپس شماره کارت مبدا را وارد یا با استفاده از گزینه سایر شماره کارت مبدا را وارد کنید سپس رمز دوم کارت، کد cvv2، تاریخ انقضا، مبلغ و شماره کارت مقصد را انتخاب کنید و وجه مورد نظر را انتقال بدهید.

 • انتقال عادی

با انتخاب گزینه انتقال عادی، سپس وارد کردن رمز آنی بانک، انتخاب سپرده مبدا ، سپس سپرده مقصد، در انتها مبلغ و سپس تایید مبلغ وجه انتقال پیدا می‌کند.

 • انتقال پایا

با انتخاب گزینه انتقال پایا می‌توانید هم انتقال وجه بدهید و هم پیگیری بکنید.

برای انتقال وجه گزینه ثبت انتقال وجه را انتخاب، رمز ورود آنی بانک را وارد، سپرده مبدا را انتخاب کنید و یا با انتخاب گزینه سایر شماره سپرده مورد نظر را وارد کنید. سپس شماره شبای مقصد، کد ملی گیرنده و مبلغ را وارد کنید و سپس گزینه تایید را انتخاب کنید. برای پیگیری وجوهی که از طریق پایا انتقال داده‌اید می‌توانید گزینه پیگیری را انتخاب، سپس رمز ورود آنی بانک را وارد، سپس شماره پیگیری را وارد کنید و در انتها وضعیت انتقال وجه برای شما به نمایش در می‌آید.

.

چگونه با سرویس #763* بانک انصار شارژ بخریم؟

جهت خرید شارژ تلفن همراه و همچنین مشاهده کد شارژهایی که قبلا از طریق آنی بانک خریداری کرده‌اید، عدد 3 را وارد و ارسال کنید. برای خرید شارژ تلفن همراه نیازی به رمز آنی بانک نیست و دارندگان سایر کارت‌های عضو شتاب نیز می‌توانند از این خدمت استفاده کنند. شما می‌توانید با انتخاب گزینه 1 شارژ همراه اول و با انتخاب گزینه 2 شارژ ایرانسل خریداری کنید. با انتخاب گزارش شارژ می‌توانید کدهای شارژ تلفن همراه که قبلا خریداری کرده‌اید را ببینید.

.

چگونه با سرویس #763* بانک انصار قبض پرداخت کنیم؟

جهت پرداخت انواع قبض عدد 4 را وارد و ارسال کنید. برای پرداخت قبض نیازی به در اختیار داشتن رمز آنی بانک نیست. دارندگان سایر کارت‌های عضو شتاب نیز می‌توانند از این خدمت استفاده کنند. ابتدا گزینه شناسه قبض و سپس شناسه پرداخت قبض را وارد و ارسال کنید. سپس شماره کارتی که قرار است با آن مبلغ قبض را بپردازید انتخاب یا با انتخاب گزینه سایر وارد کنید. سپس رمز دوم کارت، کدcvv2 و تاریخ انقضا را وارد کنید و گزینه تایید را انتخاب کنید.

.

پرداخت موبایلی اقساط وام بانکی با سرویس #763* بانک انصار

جهت پرداخت اقساط وام اخذ شده از بانک انصار و همچنین اطلاع از آخرین وضعیت اقساط پرداخت شده عدد 5 را وارد و ارسال کنید. در این قسمت شما هم می‌توانید اقساط خود را بپردازید و هم گزارش اقساط پرداخت شده خود را ببینید.

 • پرداخت اقساط

با انتخاب گزینه پرداخت اقساط، وارد کردن رمز آنی بانک، انتخاب سپرده‌ای که مبلغ وام از آنجا پرداخت می‌شود، انتخاب شماره وام و انتخاب پرداخت کامل یا جزیی بدهی وام مبلغ وام را پرداخت کنید. سیستم در نهایت پیام موفقیت پرداخت وام و کد پیگیری را نمایش خواهد داد.

 • گزارش اقساط

برای دریافت گزارش اقساطی که پرداخت کرده‌اید. ابتدا رمز ورود آنی کارت را وارد سپس از میان فهرست وام‌ها، وام مورد نظر خود را انتخاب کنید یا با انتخاب گزینه سایر شماره وام موردنظر را وارد کنید. در انتها مشخصات وام برای شما به نمایش در می‌آید.

.

فلوچارت آنی بانک انصار

همچنین می‌توانید برای داشتن یک دید کلی و مشاهده تمام خدمات آنی بانک انصار در یک نگاه مطلب «تمام خدمات آنی بانک انصار در یک نگاه + فلوچارت آنی بانک انصار» را مشاهده کنید.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه کدهای USSD می‌توانید مطلب «USSD چیست؟ به همراه لیست تمام کدهای ussd و توضیحاتی درباره آنها» را در سایت راه پرداخت مشاهده کنید تا علاوه بر اطلاعات بیشتر لیست تمام کدهای USSD دیگر بانک‌ها و شرکت‌ها را مشاهده کنید.

20 دیدگاه
 1. محمد علی می‌گوید

  با سلام نام کاربری من مسدود شده چکار باید بکنم ممنون

 2. محمد حسن می‌گوید

  سلام آنی بانک انصار خیلی خوب و کاربردی است
  ولی من که سیمکارتم رایتله آنی بانک انصار را نمیاره
  لطفا مشکل را حل کنید

  1. علی می‌گوید

   سلام من ۷۶۳ استفاده می کنم اما مدتیه میخوام موجودی بگیرم فقط سپرده نشون میده گزینه کارت حذف شده لطفا راهنمایی بفرمایید.

 3. جعفري می‌گوید

  كارت من مصدود شده توي ٧٦٣ چجوري ميتونم درستش كنم

 4. حسن می‌گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من از *763# شارژ گرفتم، از حسابم مبلغ کسر شد ولی شارژر به خطم ارسال نشد!
  لطفآ راهنمایی کنید. متشکرم

  1. ناشناس می‌گوید

   شارژ خرىد كردم ولي و نبايلم نيومد

 5. حمید می‌گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من هم از *۷۶۳# شارژ گرفتم، از حسابم مبلغ کسر شد ولی شارژر به خطم ارسال نشد!
  لطفآ راهنمایی کنید.چیکارکنم ازهرکی می پرسم نمیدونه متشکرم

 6. کاربر می‌گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من هم از *۷۶۳# شارژ گرفتم، از حسابم مبلغ کسر شد ولی شارژر به خطم ارسال نشد!
  لطفآ راهنمایی کنید.چیکارکنم ازهرکی می پرسم نمیدونه متشکرم
  پاسخ

 7. یاسین می‌گوید

  سلام شماره پشتیان ۷۶۳ رو میخوام

 8. صادق فرجی می‌گوید

  متشکرم از زحماتتون همین

 9. محمد می‌گوید

  تماس گرفته شد باهام که برنده یه گوشی گالکسی و ۸۰۰ بن خرید شدید و ادرس گرفتن اما هیچ خبری نشد باید چیکار کنم تشکر

 10. مهدی می‌گوید

  سلام من الان از طریق ۷۶۳ شارژ مستقیم گرفتم یه دونه پنج تومانی برای یکی از اشنایانم بعد پولو از حسابم کم کرد ولی شارژ نیومد یه بار دیگه یه دونه هزاری برای خودم گرفتم اونم پولو کم کرد ولی شارژ نیومد خواهشا جواب بدید

 11. مرتضی منتشلو می‌گوید

  سلام علیکم طاعات وعبادات شماقبول درگاه احدیت انشاءالله،من دوباررمزآنی بانک برای استفاده ازخدمات سرویس آنی بانک گرفتم وچندین باروارد کردم ولی هربارسرویس پاسخ حساب کاربری مسدودیارمزاشتباه است می دهدولی به شعبه مراجعه کردم گفتند حساب مسدودنیست وعلت رانمی دانند شماری حساب من ۲۶۱۶.۸۰۱.۳۹۶۱۷….وشماریه تلفن ۰۹۳۰۸۷….است بی زحمت پیگیری کنید.باتشکر

 12. لعیا می‌گوید

  باسلام.من برای اولین بار خواستم ازطریق آنی بانک موجودی بگیرم منتها مشکلم اینه که نمیدونم رمز دومی که میخواد همونی که تو فیش بهم دادن یا خودم از خودپرداز واردکردم و اینکه تاریخ انقضا کارتم 09 سال1400هست و من هرطور وارد میکنم میگه اطلاعات کارت نامعتبره.لطفاراهنمایی کنید.ممنون

  1. سادات می‌گوید

   ۰۰۰۹ را بزنید

 13. سادات می‌گوید

  ۰۰۰۹ را بزنید ..همان شماره رمز ی که خودتون انتخاب کردید درست است

 14. حسین می‌گوید

  ار کارتخوان شارژ ۲۰تومانی همراه خرید کردم ولی کاغذی که رمز توش بود رو انداختم سطل زباله بعد چاپ مجدد گرفتم که رمز رو بهم نداد شماره پیگیری و سریال شارژ را دارم چطوری میتونم رمز شارژ را بیارم .ممنون میشم راهنماییم کنید با تشکر

 15. Mahdi Ahmadi می‌گوید

  میخام کارت به کارت کنم نمیشه همه اطلاعات رو درست میزنم ولی مینویسه اطلاعات مبدا صحيح نیست چکارکنم بعدممنون میشم شماره پشتیبانی 763روبدین

 16. پیام می‌گوید

  رفع انسداد کارت انصاراز طریق گوشی با763اینجوری شده

 17. پارسا می‌گوید

  باسلام..من کارتم مخدوش وخراب شده ایام تعطیلی محرم و قرنطینه کرونا در زاهدان تمدید شده ..تا یک هفته یا دیگه همه جا تعطیله بانک تعطیله.رمز آنی ندارم سیمکارت بنام خودمه شماره ملی شماره کارت و همچنین رمز دوم ..لطفا راهنمایی کنید به پول نیاز دارم و نمیتونم کارت به کارت کنم ..کل پولم تو همین کارت خرابه..به پول نیاز دارم کارگرم خرج خونه باید بدم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت