راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

خط تولید کیوسک خود دریافت رمسان فناپ‌تک رونمایی شد

مراسم رونمایی از خط تولید کیوسک خود‌دریافت رمسان فناپ‌تک با حضور مدیران منطقه آزاد اروند، رئیس گمرک خرمشهر و جمعی از مسئولین استان خوزستان، نمایندگان بانک پاسارگاد، شاهین جوانمردی قائم مقام مدیرعامل و هادی خادمی مدیر مدیر طراحی محصول و جمعی از مدیران، سرپرستان و کارشناسان این شرکت و به مناسبت رونمایی از محصول جدید فناپ‌تک در حوزه بانک و پرداخت برگزار شد.

آیین رونمایی از خط تولید کیوسک‌های خوددریافت«رمسان»، محصول شرکت فناپ‌تک، روز شنبه 16 مردادماه 1400 در محل کارخانه تولیدی این شرکت در منطقه آزاد اروند برگزار شد. این مراسم با حضور مدیران منطقه آزاد اروند، رئیس گمرک خرمشهر و جمعی از مسئولین استان خوزستان، نمایندگان بانک پاسارگاد، شاهین جوانمردی قائم مقام مدیرعامل و هادی خادمی مدیر مدیر طراحی محصول و جمعی از مدیران، سرپرستان و کارشناسان این شرکت و به مناسبت رونمایی از محصول جدید فناپ‌تک در حوزه بانک و پرداخت برگزار شد.

خوددریافت، محصولی از مجموعه ابزارهای مکانیزه بانکی است که برخلاف خودپرداز، وجه نقد را دریافت و به طور مستقیم به حساب بانکی، کارت، شبا مورد درخواست مشتری واریز می‌کند. خوددریافت محصول شرکت فناپ‌تک، به طور کامل حاصل طراحی و تحقیق و توسعه این شرکت بوده و از ایده اولیه تا طراحی و تولید آن در واحد طراحی محصول و طراحی مکانیک این شرکت، دوسال زمان صرف آن شده است. این خوددریافت علاوه بر ایجاد امکان واریز وجه با سرعت و ظرفیت بالا، توانایی تشخیص اسکناس با استفاده از شناسایی ضخامت، CIS، کنترل نوار مغناطیسی و تابش اشعه‌های ماوراء بنفش (UV) و مادون قرمز (IR)، کنترل و شناسایی 100 درصدی اسکناس‌های سالم و غیرجعلی را دارد.

 این محصول می‌تواند بخش قابل‌توجهی از عملیات روزانه متصدیان باجه‌های شعب بانک‌ها برای دریافت وجه نقد را کاهش داده، از مخـاطرات امنیتی – بهداشتی هنگام حمل و تبادل اسکناس جلوگیری ‌کند. خوددریافت رمسان در پمپ بنزین‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ و کلیه مراکزی که تبادلات مالی را با وجوه نقد انجام می‌دهند قابلیت بهره‌برداری دارد. این محصول دارای پردازنده مرکزی با سیستم عامل اندروید بوده که امکان ارائه خدمات بانکی متنوعی را فراهم می‌آورد.

شاهین جوانمردی، معاون فنی و مهندسی و قائم مقام مدیرعامل فناپ‌تک، ضمن اشاره به ظرفیت تولید بیش از 1400 کیوسک در سال در کارخانه فناپ‌‌تک، از اضافه شدن دو محصول دیگر به این خط تولید در آینده نزدیک خبر داد و گفت: «محصول کیوسک هوشمند و سامانه تشخیص هویت هوشمند فناپ‌تک هم به زودی به مجموعه محصولات تولیدی این شرکت اضافه خواهد شد. جوانمردی در ادامه افزود: «فناپ‌تک تاکنون محصولات بسیاری را در واحد تحقیق و توسعه خود طراحی و به تولید رسانده است. در همین راستا علاقمند هستیم که هرچه بیشتر به سمت تولید محصولات ایرانی که با دانش بومی و توان متخصصان داخلی طراحی شده برویم. به همین منظور به زودی فراخوانی را اعلام خواهیم کرد که استارت‌آپ‌های حوزه سخت‌افزار که توانایی‌های قابل ارائه‌ای در حوزه محصولات دیجیتال دارند برای امکان‌سنجی تولید محصولاتشان در این کارخانه به ما مراجعه کنند.»

شرکت فناپ تک که فعالیت تولیدی خود را از سال 1394 در منطقه آزاد اروند و شهر مقاوم خرمشهر آغاز کرده است، اولین تولید کننده کارتخوان بانکی در ایران است. این شرکت از سال 1400 با افتتاح کارخانه جدید خود و افزایش ده‌ برابریفضای تولید خود در زمینه طراحی و تولید سخت‌افزار/راهکارهای بانکی و پرداختی، تولید قطعات یدکی دستگاه‌های کارتخوان، تعمیر و نوسازی کارتخوان‎های بانکی، تولید رول کاغذ حرارتی فعالیت دارد. به تازگی نیز حوزه کاری خود را به تولید باتری و UPS گسترش داده است.

انتظار می‌رود که تا پایان سال 1400 بیش از 350 نفر به طور مستقیم در کارخانه‌های شرکت فناپ‌تک (تولید محصولات دیجیتال در خرمشهر و تولید باتری و UPS در دامغان) مشغول به فعالیت باشند. فناپ‌تک در سال گذشته با افزایش 65 درصدی فروش خود موفق شد در رده‌بندی IMI100 به رتبه 348 صعود کند. فناپ‌تک با تمرکز بر افزایش امکان اشتغال متخصصین ساکن در مناطق کمتر توسعه یافته کشور، قصد دارد شهر خرمشهر را بدل به قطب تولید محصولات دیجیتال کشور نماید. با همین نگاه تجهیزات جدیدی در حوزه زندگی دیجیتال مانند مودم ADSL و LTE، دوربین مداربسته، تبلت و گوشی همراه و ساعت هوشمند به محصولات این شرکت اضافه خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.