راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

اعلام آمادگی ایران کیش برای ایجاد بسترهای پرداخت closed loop

شرکت کارت اعتباری ایران کیش با فراهم آوردن بسترهای closed loop آمادگی کامل دارد تا شبکه دارندگان کارت و پذیرندگان انحصاری را طراحی و سیاست‌های متنوع سازمان‌ها را در این بخش با انعطاف بالا پیاده‌سازی کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت کارت اعتباری ایران کیش، سازمان‌ها می‌توانند با کارت‌های نقدی، بن کارت، یا کارت‌های اعتباری مجازی با ویژگی‌ها و مزایای متفاوت و اختصاصی در قالب خرید اقساطی، تخفیف، اعتبار و… از دستگاه‌های ایران کیش در قالب closed loop برای جامعه مورد نظر خود امکانات مختلفی فراهم کنند. همکاری ایران کیش با ایساکو کارت نمونه‌‌ای از آن است که هم اکنون نزدیک به دوهزار پایانه در فروشگاه‌های ویژه ایساکو در سراسر کشور و ۵۰ هزار کارت برای این نهاد در قالب closed loop این امکان را ایجاد کرده است.

اکوسیستم  پرداخت که متشکل از سامانه‌های دریافت، مانند درگاه اینترنتی، دستگاه‌های کارتخوان، کیوسک‌ها و … از یکسو، در سوی دیگر شامل یک خریدار است، در قالب شبکه پرداخت ملی کشور، زیر نظر شاپرک و بانک مرکزی و استانداردها و قوانین آن فعالیت می‌کند.

مدل شبکه‌های پرداخت به صورت حلقه بسته یا اصطلاحا closed loop نیز تعریف می‌شوند. در ساختارها و شبکه‌های closed loop پرداخت که به صورت انحصاری برای یک یا چند مجموعه و با سیاست‌های خاص  آن سازمان تعریف می‌شود، اگرچه قوانین اصلی شاپرک و بانک مرکزی بر سر جای خود باقی است اما این فرصت ایجاد شده تا با  انعطاف به مراتب بیشتر، یک سازمان بتواند مطابق با سیاست‌های خاص خود امکاناتی را برای جامعه هدفش در عرصه پرداخت فراهم کند.

همچنین در شبکه‌های closed loop احراز هویت افراد، علاوه بر شرکت پرداخت از طریق سازمان متقاضی نیز انجام می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.