راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

سخنگوی سازمان ثبت احوال: دریافت کپی شناسنامه و کارت ملی هوشمند در دستگاه‌های دولتی ممنوع است

سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال، در برنامه‌ای رادیویی با موضوع تشریح آخرین وضعیت صدور کارت‌های ملی هوشمند در کشور، از ممنوعیت دریافت کپی شناسنامه و کارت ملی هوشمند در دستگاه‌های دولتی خبر داد.

به گزارش مهر، ابوترابی در این برنامه بیان کرد: «در حال حاضر ظرفیت صدور ۲.۵ میلیون کارت ملی هوشمند را در ماه داریم و از مجموع جمعیت ۶۴.۵ میلیون نفر بالای ۱۵ سال، بیش از ۶۱ میلیون نفر مراحل ثبت نام کارت ملی هوشمند را انجام دادند و برای بیش از ۵۱ میلیون نفر کارت صادره شده که حدود ۵ میلیون آن، تولید داخل است.»

به گفته او، در پایان سال ۹۶، مدت زمان انتظار صدور کارت به ۱۵ روز رسیده بود، اما در سال ۹۷ به دلیل تأمین نشدن اعتبار و بدنه کارت از خارج از کشور به تولید داخلی رو آوردیم و در اواخر سال ۹۸ اولین مرحله تولید نهایی انجام شد.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه قیمت تمام شده کارت، تقریباً ۱.۵ برابر مقداری است که از مردم گرفته می‌شود، گفت: «بودجه‌ای که باید تخصیص داده می‌شد، تخصیص داده نشده است و به صورت هفتگی به دنبال حل مسائل مالی هستیم. هر کسی که در کشور ظرفیت تولید بدنه کارت را داشته باشد ما استقبال می‌کنیم تا مشکل صدور کارت‌ها حل شود.»

ابوترابی ضمن ابراز خوشبختی از اقبال مردم به گرفتن کارت هوشمند پس از ابطال کارت‌های قدیمی، بیان کرد: «در چندین بانک کارت هوشمند را کاربردی کردیم.»

منبع مهر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت