راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

۲ مزرعه جدید ارز دیجیتال با بیش از ۱۹۰ ماینر در تهران شناسایی شد

در ادامه طرح برخورد با مزارع غیرمجاز ارز دیجیتال توسط شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، بازرسان مناطق برق فارابی و مولوی موفق به شناسایی و جمع‌آوری دو مزرعه غیرمجاز استخراج رمزارز با بیش از ۱۹۰ ماینر در تهران شدند.

به گزارش تسنیم، طبق اعلام شرکت توزیع برق تهران بزرگ، در راستای کاهش بار شبکه توزیع برق و جلوگیری از بروز نوسان و خسارت به تجهیزات مشترکان برق پایتخت و در ادامه طرح برخورد با متخلفان و بهره‌برداران غیرقانونی شبکه برق تهران بزرگ، با بررسی‌های انجام‌شده توسط بازرسان منطقه برق فارابی، از مناطق ۲۲گانه شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ تعداد ۱۵۳ دستگاه ماینر غیرمجاز در حال فعالیت در یک واحد مسکونی شناسایی شد.

کارشناسان منطقه برق مولوی نیز موفق به شناسایی یک مزرعه غیرمجاز ارز دیجیتال با ۴۳ دستگاه ماینر فعال در یکی از مجتمع‌های تجاری پایتخت شدند.

بر اساس این گزارش، با هماهنگی‌های انجام‌شده توسط مناطق مزبور و دفتر حراست و امور محرمانه این شرکت با مراجع قضائی و انتظامی، ماینرهای کشف‌شده، جمع‌آوری و مراتب جهت تعیین و وصول خسارات ریالی وارده به شبکه توزیع برق در دست بررسی است.

ساکنان پایتخت در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت غیرقانونی سودجویان در حوزه استخراج ارز دیجیتال می‌توانند پس از کسب اطمینان از محل فعالیت استخراج‌کنندگان غیرمجاز رمزارز در مجاورت محل زندگی و یا کار خود، به سامانه سمات مراجعه و از طریق گزینه ثبت گزارش رمزارز غیرمجاز، گزارش خود را ثبت کنند و یا با ستاد خبری حراست این شرکت به‌شماره تلفن ۸۸۰۵۷۰۴۴ تماس بگیرند. گفتنی است در صورت صحت اطلاعات، افراد از پاداش نقدی تا سقف ۲۰ میلیون تومان بهره‌مند می‌شوند.

منبع تسنیم
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.