راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

سازمان نصر تهران اتهامات مربوط به اکسکوینو را بررسی کرد / توصیه به انتشار وایت‌پیپر

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران پیرو برخی از مطالب مطرح‌شده در سطح رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی درباره توکن اکسکوین جلسه‌ای در روز یکشنبه ۲۳ خردادماه با حضور نمایندگان انجمن بلاکچین، بنیاد ققنوس و کمیسیون بلاکچین و رمزارز نصر کشور به میزبانی کمیسیون فین‌تک نصر تهران برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، در این جلسه مدیران مجموعه ارنیکا (مالک صرافی اکسکوینو و توکن اکسکوین) نیز حضور داشتند. بر همین اساس نکاتی از سوی کمیسیون فین‌تک نصر تهران و کمیسیون بلاکچین و رمزارز نصر کشور مطرح شد که به شرح زیر است:

۱_سیستم پاداش‌دهی داخلی یک کسب‌وکار به فعالان داخلی خود (بدون عرضه عمومی و قابلیت فروش خارج از همان کسب‌و‌کار) منعی ندارد.

۲_ اگر از ابزار فناوری بلاکچین برای سیستم دیتابیس پاداش‌دهی داخلی استفاده شده باشد و در صورتی‌که قابلیت برداشت به خارج از کسب‌و‌کار وجود نداشته باشد، نیازی به وایت‌پیپر عمومی نیست و توضیحات کارکرد برای فعالان همان کسب‌و‌کار در محل‌های ذیربط همان کسب‌و‌کار کفایت می‌کند. با این وجود توصیه ما انتشار عمومی وایت‌پیپر و بیان روشن موضوعاتی مانند معادل ارزش هر توکن و مواردی مانند استخراج است. طبیعی است که در شرایط شفاف، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای توان بررسی و دفاع از کسب‌وکارها در مراجع ذیربط را دارد.

۳_ پیرو مورد قبلی، ارزش معادل یک امتیاز عرضه شده (پاداش) می‌تواند صرفا معادل ارز پایه کشور (ریال) باشد و در صورت معادل بودن با هر چیز دیگری (مانند فرانک سوئیس) باید شفافیت ضمانت نقدشوندگی (مشاهده همیشگی ارز یا دارایی پشتوانه تمام پاداش‌های موجود) وجود داشته باشد.

۴ _ ضمانت نقدشوندگی ابزارهای پاداش‌دهی بر پایه ریال و مصرف آن در داخل هر کسب‌و‌کار بر عهده تشخیص مشتریان و اعتبار همان کسب‌و‌کار است. هر کسب‌وکاری همواره دارای ریسک خاص خودش بوده و کاربران هر کسب‌وکار باید از ریسک‌های آن آگاه باشند.

۵_این ابزار پاداش‌دهی (توکن اکسکوین) یک استیبل‌کوین نیست و هرگز قابلیت استخراج نداشته و نخواهد داشت و صرفا بنا به تشخیص خود کسب‌و‌کار طی یک آیین‌نامه داخلی می‌تواند به کاربران تخصیص یابد. کاربران نیز می‌توانند به جای بخشی از هزینه سرویس دریافت شده در همان کسب‌و‌کار آن را پرداخت کنند.

۶_ کاربران همان کسب‌و‌کار باتوجه به تغییرات مثبت ارائه شده توسط مالکان کسب‌و‌کار در زمان حال، می‌توانند با تعامل با خود صرافی اکسکوینو دارایی پاداش خود را به‌روز‌رسانی یا استفاده کنند.

۷_ سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تلاش می‌کند با بررسی داوطلبانه کسب‌وکارهایی که در زمینه دارایی‌های دیجیتال فعالیت می‌کنند از طریق ارتباطات موثری که با نهادهای ذیربط دارد زمینه حفظ منافع کسب‌وکارها و مشتریان آنها را فراهم کنند. در این راستا از هر گونه اقدام تعاملی استقبال می‌شود.

گزارش این نشست در این لینک قابل دسترسی است.

منبع روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.